Доступність посилання

ТОП новини

Депутатки від ЄС вимагають швидко розслідувати пошкодження майна співробітників «Схем»


Вночі 17 серпня в Броварах невідомі підпалили автомобіль програми журналістських розслідувань «Схеми»
Вночі 17 серпня в Броварах невідомі підпалили автомобіль програми журналістських розслідувань «Схеми»

Народні депутатки від «Європейської солідарності» вимагають від українських правоохоронців швидко розслідувати підпал автомобіля водія програми журналістських розслідувань «Схеми» Бориса Мазура та можливе прослуховування журналіста програми Михайла Ткача, повідомила депутатка від ЄС Ірина Геращенко у фейсбуці.

«Разом з Марією Іоновою, Іриною Фріз, Іванною Климпуш-Цинцадзе, Вікторією Сюмар спрямували звернення до МВС і Національної поліції з вимогою провести неупереджене і швидке розслідування, встановити причетних до підпалу машини представника редакції програми «Схеми», а також встановлення прослуховувальних пристроїв в квартирі журналіста цієї програми Михайла Ткача», – написала Геращенко.

Вона заявила, що платформа «Безпека. Жінки. Мир» висловлює підтримку творчій групі «Схем» та вважає неприпустимими тиск на журналістів та їх залякування.

Вночі 17 серпня в Броварах невідомі підпалили автомобіль програми журналістських розслідувань «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу UA:Перший), який належить водієві програми – учаснику знімальної групи Борису Мазуру. Державна служба з надзвичайних ситуацій дійшла висновку, що авто загорілося через «занесення стороннього джерела запалювання».

У ніч на 8 серпня журналіст «Схем» Михайло Ткач заявив, що виявив у себе вдома ознаки пристрою негласного стеження (тонкий глибокий отвір у стелі на кухні, що веде до спільного горища, до якого є доступ з різних під’їздів). Напередодні журналіст отримував сигнали від своїх джерел про можливе стеження.

11 серпня програми Ткач подав скаргу на бездіяльність слідчих Національної поліції України, які не провели перевірку місця подій спеціальним обладнанням для виявлення прослуховуючого обладнання та слідів його встановлення чи зняття, а під час огляду приміщення користувались лише «підручними засобами».

Опитані Радіо Свобода вузькоспеціалізовані фахівці та відомі криміналісти-правники зійшлись на думці, що отвір у стелі квартири журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача та виявлені пізніше поліцією отвори на горищі, вірогідно, свідчать саме про спроби встановити прихований пристрій негласного стеження. Думки опитаних експертів розійшлись хіба що в тому, чи записувальний пристрій вже встигли прибрати, чи його ще не встигли встановити; чи мова йде про відеоспостереження, чи аудіопрослуховування; та хто може за цим стояти.

Поліція розпочала два кримінальні провадження через ситуацію з Михайлом Ткачем (за статтями про порушення недоторканності приватного життя та про незаконний обіг та використання прихованих записувальних пристроїв) і ще одне – через підпал автомобіля Бориса Мазура (умисне знищення або пошкодження майна).

Тимчасова виконувачка обов’язків президента Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Дейзі Сінделар закликала українську владу розслідувати обидва інциденти.

XS
SM
MD
LG