Доступність посилання

ТОП новини

Світовий Конгрес українців стурбований новими обшуками і затриманнями в окупованому Криму


Світовий Конгрес українців (СКУ) стурбований обшуками і затриманнями російськими силовиками кримських татар, які сталися цього тижня в окупованому Росією Криму.

«СКУ занепокоєний новою хвилею незаконних обшуків і затримань кримських татар, здійснених російською окупаційною владою в Криму. Вкотре Росія порушує принципи верховенства права і права людини на незаконно окупованій території України», – мовиться у повідомлення.

Вранці 7 липня активісти заявили про обшуки в домівках кримських татар в окупованому Росією Криму. Після обшуків російські силовики затримали шістьох чоловіків: Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова, Еміля Зіядінова, Исмета Ібрагімова, Аліма Суф’янова, Вадима Бектемірова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що сьомим затриманим ФСБ Росії є кримський татарин з Алушти Зекір’​я Муратов.

Обшуки також пройшли і в Дилявера Меметова, якого якраз не було вдома, його продовжують шукати.

У ФСБ Росії повідомили, що співробітники спецслужби затримали сімох людей, їх підозрюють в організації та участі в осередку забороненої в Росії і на території анексованого нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Представництво президента України в Автономній республіці Крим засудило обшуки в домівках кримських татар на окупованому Росією півострові. Також посольство США в Україні прокоментувало обшуки та затримання кримських татар, зазначивши, що «Росія не має права переслідувати та затримувати українців на українській землі».

Європейський союз вважає політично мотивованим та незаконним затримання 7 липня в окупованому Криму сімох кримських татар.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG