Доступність посилання

ТОП новини

«Втручання Росії в українські вибори було явним» – міжнародні експерти


Основні ознаки російського втручання фахівці спостерігали у масштабних дезінформаційних та кібератаках

Зовнішнє втручання у президентські вибори в Україні з боку Росії не виправдало найбільших побоювань міжнародних спостерігачів. Основні ознаки російського втручання фахівці спостерігали у масштабних дезінформаційних та кібератаках, повідомили 15 травня аналітики Робочої групи з протидії зовнішньому втручанню в українські вибори у 2019 році Ukrainian Election Task Force під час презентації результатів їхнього моніторингу.

«Цього разу не було масштабних хакерських атак на ЦВК. Однак найбільше ми зазнавали серйозних дезінформаційних атак з метою делегітимізувати українські вибори», – вказала голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук.

Експерти переконані, що підвищена пильність з боку української влади та громадянське суспільство допомогли знизити зовнішній вплив на перебіг президентських виборів. На відміну від 2014 року, цього року ЦВК не зазнала масивних кібератак, адже цього разу влада була краще підгтовлена, зазначають аналітики у своїй доповіді.

З цим погоджується і голова ЦВК Тетяна Сліпачук, коментуючи незначні фішинг-атаки на установу: «Ми змогли протистояти цим нападам з двох причин: у нас було необхідне обладнання, та ми завчасно пройшли необхідні тренінги».

На думку членів Робочої групи, зафіксовані ними ознаки російського втручання у виборчий процес є частиною більш широких зусиль Росії щодо обмежень суверенного права України на незалежність і вибір геополітичної орієнтації. Російська дезінформація прагнула дискредитувати вибори, показати їх нелегітимними, а саму Україну як таку, що неспроможна на самостійність, переконані дослідники.

«Під час президентських виборів в Україні російські телеканали оприлюднювали близько 20 сюжетів на тиждень про Україну. Головні меседжі – Україна повністю під західним контролем; томос – це подарунок США; вибори в Україні нелегітимні», – заявила директор громадської організації «Детектор медіа» Галина Петренко.

Раніше кілька груп міжнародних експертів зі спостереження за виборами схвально оцінили перебіг української президентської кампанії, вказавши на окремі недоліки процесу, зокрема, що стосується участі у виборах громадян України з окупованих територій та вимушених переселенців.

Українців варто похвалити – міжнародні спостерігачі про вибори
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

13 мільйонів 541 тисяча 528 виборців проголосували за Володимира Зеленського. Це 73,22% від числа учасників повторного голосування на виборах, яке відбулося 21 квітня.

За чинного президента Петра Порошенка проголосували 4 мільйони 522 тисячі 450 виборців, що становить 24,45% від числа учасників голосування.

Інавгурація має відбутися не пізніше ніж за 30 днів після офіційного оголошення результатів, тобто до 3 червня 2019 року. Президент повинен присягнути українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG