Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2019, Київ 07:56

УПЦ (МП) планує звернутися в КСУ через закон про її перейменування


22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) вилучити з назви слово «українська» і зазначити приналежність до РПЦ

В Українській православній церкві (Московського патріархату) мають намір звернутися до Конституційного суду через закон, що зобов’язує УПЦ (МП) змінити назву і вказати належність до російської церкви. Як повідомляє прес-служба УПЦ (МП), про це заявив керівник юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрей Олександр Бахов.

«Ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Нами було надіслано звернення до президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався. Окрім, цього, оскільки має місце порушення Конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного суду… Думаю, що після набуття чинності цього закону і початок його реалізації на практиці, дасть нам більш ширше розуміння правозахисних дій», – сказав він.

Читайте також: Що буде далі із УПЦ (МП)?

22 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) вилучити з назви слово «українська» і зазначити приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Цей закон Верховна Рада ухвалила 20 грудня. Документ передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України, зобов'язана у назві відображати приналежність до такої релігійної організації.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Парламент ухвалив рішення щодо перейменування УПЦ (МП) в Російську православну церкву

Філарет про Собор, конкурентів Епіфанія і шантаж КДБ

Ризька картотека: РПЦ і КДБ. Це актуально і для України

УПЦ (МП) допомагала Гіркіну готувати анексію Криму – СБУ

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG