Доступність посилання

ТОП новини

«Це плітки»: в УПЦ (МП) прокоментували заяву Мінкульту про зникнення цінностей


Напередодні в Мінкульті заявили про зникнення десяти предметів культурної кінності з Києво-Печерської лаври

Немає жодного офіційного документу, який підтверджував би, що Міністерство культури має претензії до Києво-Печерської лаври з приводу зникнення церковних цінностей, заявив голова cинодального інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви (МП) архієпископ Климент (Вечеря) в ефірі Радіо Свобода.

Таким чином він прокоментував заяву Мінкульту про зникнення 10 цінностей, виявлене внаслідок інвентаризації в Києво-Печерській лаврі.

«Ми не будемо зараз спростовувати або виправдовуватися стосовно якихось заяв Міністерства культури, які абсолютно не підтверджені. Це, вибачте, якісь плітки на сьогоднішній день. Немає жодного документа, де було б чітко вказано, що в Міністерства культури є якісь претензії до Києво-Печерської лаври», – сказав архієпископ Климент.

Перед тим він заявив, що за час, коли УПЦ (МП) користується монастирським комплексом, кількість цінностей там примножилася, а перелік, із яким звірялася комісія під час інвентаризації, недостатньо детальний.

Присутній під час ефіру директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш зауважив, що заява міністра культури Євгена Нищука є достатнім свідченням того, що Мінкульт виявив пропажу цінностей в монастирі.

Читайте також: Шлях до нової церкви України: як релігійній громаді приєднатися до ПЦУ​

«Є заява міністра. Я думаю, що навряд чи треба сумніватися, що він не міг зробити цієї заяви, якби вже не було результатів роботи комісії. Є офіційна заява прес-служби міністерства. Думаю, що цього достатньо», – підсумував Юраш.

9 січня речниця Міністерства культури Юлія Даценко заявила, що ревізія міністерства перевірила наявність та стан цінностей в Києво-Печерській лаврі та не змогла встановити місцеперебування десяти предметів, які становлять культурну цінність.

8 січня міністр культури Євген Нищук розповів, що інвентаризація в Києво-Печерській лаврі виявила зникнення кількох цінних ікон. Він зазначив, що втрати могли статися «ще до 2003 року».

Києво-Печерський монастир був заснований у 1051 року. Лавра внесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Наразі вона підконтрольна Українській православній церкві (Московського патріархату).

Повну версію ефіру дивіться на YouTube-каналі Радіо Свобода.

НА ДОТИЧНУ ТЕМУ:

Ревізія не виявила в Києво-Печерській лаврі 10 предметів – Мінкульт​

«Тричі неканонічна» УПЦ (МП). Томос для України кардинально змінив ситуацію

Порошенко: ми розірвали останні пута, які прив’язували нас до Москви

УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю

Представлення томосу про автокефалію ПЦУ у Софійському соборі, Київ, 7 січня 2018 року. Софія Київська – пам’ятка архітектури і живопису часів України-Русі (11-е століття), одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії
Представлення томосу про автокефалію ПЦУ у Софійському соборі, Київ, 7 січня 2018 року. Софія Київська – пам’ятка архітектури і живопису часів України-Русі (11-е століття), одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG