Доступність посилання

ТОП новини

Обвинувачену в США росіянку Бутіну перевезли до іншої в’язниці


29-річну студентку університету у Вашингтоні Марію Бутіну затримали 15 липня
29-річну студентку університету у Вашингтоні Марію Бутіну затримали 15 липня

Громадянку Росії Марію Бутіну, яку в США звинувачують у тому, що вона діяла як незареєстрований російський агент, перевезли із в’язниці у Вашингтоні в іншу тюрму – в Александрії, штат Вірджинія. Про це повідомив адвокат Бутіної і представники в’язниці.

Переведення відбулося 17 серпня. Про причини цього не повідомляють. Бутіну тримають під вартою без можливості застави в очікуванні суду.

Читайте також: Справа Бутіної: суд може заборонити передавати інформацію ЗМІ

Вранці 19 серпня посольство Росії повідомило, що його представники відвідали Бутіну після переведення.

29-річну студентку університету у Вашингтоні Марію Бутіну затримали 15 липня. Їй інкримінують незадекларовані дії як лобіста на користь іноземного уряду. Самі по собі такі дії порушенням не є, якщо особа офіційно зареєструється як «іноземний агент».

Прокурори звинувачують Бутіну у підтриманні зв'язків з американськими політиками й політичними організаціями під керівництвом високопосадовця Центробанку Росії Олександра Торшина. Сам Торшин перебуває під санкціями через зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Торшин, який є непублічною особою, наразі не прокоментував справу. Адвокат Бутіної Роберт Дрісколл стверджує, що вона не є російським агентом. Вона сама також відкидає звинувачення.

МЗС Росії вимагає звільнити росіянку.

XS
SM
MD
LG