Доступність посилання

ТОП новини

Путін підписав закон про «небажані організації»


Президент Росії Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про «небажані організації».

Текст документу опубліковано на російському офіційному порталі правової інформації.

19 травня закон ухвалила Державна дума, наступного дня, 20 травня, верхня палата Федеральних зборів (парламенту) Росії, Рада федерації, ухвалила цей закон.

Відповідно до документу, «небажаною» може бути визнана іноземна чи міжнародна неурядова організація, що «становить загрозу засадам конституційного ладу Росії, її обороноздатності і безпеці».
Які саме дії міжнародних організацій підпадають під визначення закону, в ньому не уточнено.

Рішення щодо запису до реєстру «небажаних організацій» має ухвалювати Генеральна прокуратура Росії після узгодження з Міністерством закордонних справ.

Російські відділення організацій, що потраплять до реєстру, мають бути закриті.

За порушення закону передбачений штраф від 5 тисяч до 100 тисяч рублів (приблизно від понад 2 тисяч до майже 43 тисяч гривень), за повторне порушення – позбавлення волі на термін до шести років.

Проти закону про «небажані організації» виступали правозахисники в Росії і за кордоном, зокрема, правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch.

Також Рада з прав людини при президентові Росії направляла депутатам експертний висновок із критикою законопроекту. Члени Ради відзначали, серед іншого, що, ставлячи за мету протидіяти діяльності іноземних організацій, що діють на шкоду безпеці Росії, неприпустимо запроваджувати заходи, які призводять до порушень прав громадян.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі закликали Путіна накласти вето на новий закон про «небажані організації». В ОБСЄ вважають, що цей обмежувальний закон матиме негативний вплив на свободу висловлювання, свободу засобів інформації, плюралізм думок та на інші демократичні права.

XS
SM
MD
LG