Доступність посилання

ТОП новини

США: комітет Конгресу схвалив «всесвітній акт Магнітського» проти порушників прав людини


У США комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу схвалив законопроект «Всесвітній акт про відповідальність за порушення прав людини пам’яті Магнітського», що передбачає санкції проти порушників цих прав у всьому світі.

Зразком для законопроекту став уже чинний закон, відомий як «акт Магнітського», що запровадив візові обмеження й замороження активів щодо порушників прав людини в Росії.

Комітет відхилив поправку, що передбачала зняти з нового документу ім’я Сергія Магнітського – російського юриста й викривача схеми масових крадіжок російськими посадовцями коштів із державного бюджету країни, якого через це довели до смерті 2009 року в московському слідчому ізоляторі; Росія заперечує свідоме доведення критика до смерті, натомість Магнітського там засудили посмертно, звинувативши в розробці схеми уникнення податків для його працедавця, західного інвестиційного фонду.

Із поправкою виступив конгресмен-республіканець Дейна Рорабакер, якого часто звинувачують у надмірних симпатіях до президента Росії Володимира Путіна, – він заявляв, що ім’я Магнітського в новому законі стане зайвою провокацією для Кремля. Інші члени комітету наполягли на збереженні імені, заявивши, що воно має далі нагадувати про сумний стан із правами людини в Росії.

Тепер законопроект іде на розгляд повного складу Палати представників. Для того, щоб він став законом, аналогічний текст також має ухвалити Сенат Конгресу США й його остаточну версію має підписати президент США.

Ухвалення первісного «акту Магнітського» 2012 року, що стосувався тільки Росії, викликало лють у Москві – Кремль заявив, що цим законом США «зазіхають на суверенітет Росії».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG