Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 16:00

У Криму на заарештованих кримських татар чинять тиск – адвокат


Адвокат Еміль Курбедінов

Затриманого в анексованому Криму кримського татарина Енвера Мамутова утримують у неприйнятних умовах, на нього чинять психологічний тиск, повідомив його адвокат Еміль Курбедінов.

«Енвер Мамутов заявив про те, що його тримають в одиночній камері, не дають ні паперу, ні ручки, щоб написати заяву, ні літератури, яка дозволена і є в бібліотеці. Ви самі розумієте, сидіти цілодобово в одиночній камері... У таких умовах утримувати, не даючи ніякого зв'язку, – це саме психологічний тиск», – сказав Курбедінов у коментарі проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

За його словами, під час судового засідання, яке відбулося 24 травня, Енвера Мамутова та двох інших обвинувачених у тероризмі – Абсеїтова Зеврі і Меметова Ремзі – тримали у залізній клітці, незважаючи на протести адвокатів.

Еміль Курбедінов також розповів про умови утримання ще одного кримського татарина, заарештованого в рамках «справи «Хізб ут-Тахрір», Арсена Джеппарова.

«Арсена Джеппарова помістили в камеру з особами, обвинувачуваними у згвалтуванні, потім його перевели на два дні в карцер, потім помістили в камеру, т.з. «пресхату», де доходило до конфліктів, потім знову повернули в камеру з насильниками. Все це робиться, мабуть, для зговірливості. Читати намаз Арсену в цих камерах не дають. Також невідомі намагаються впливати і на родичів, умовляючи їх поговорити з Арсеном, щоб він був поступливішим!» – написав Курбедінов у Facebook.

За його інформацією, Джеппарова активно намагалися «завербувати» ще до арешту.

Він також повідомив, що на найближчих засіданнях адвокати планують знову оскаржити умови утримання під вартою та порушення прав підзахисних.

12 травня в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров і Енвер Мамутов. Наступного дня, 13 травня, підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя ухвалив рішення про арешт затриманих до 11 липня. 24 травня Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив скаргу адвокатів і залишив під арештом Мамутова Енвера, Абсеїтова Зеврі, Меметова Ремзі до 11 липня.

18 квітня в селі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук і затримали двох кримських татар – Рефата Алімова і Арсена Джеппарова. Їх звинуватили у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG