Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 08:28

Абхазія не планує приєднуватися до Росії – Міквабія


Фактичний прем’єр-міністр самопроголошеної Абхазії Артур Міквабія (Л) і фактичний керівник анексованого Росією Криму Сергій Аксьонов

Артур Міквабія, фактичний прем’єр-міністр самопроголошеної Абхазії, сепаратистського регіону Грузії, заявляє, що Сухумі не планує проводити референдум щодо приєднання до Росії. Так він прокоментував референдум про приєднання до Росії, оголошений іншим сепаратистським регіоном Грузії, Південною Осетією.

«Мотиви Цхінвалі зрозумілі. Осетини – розділений народ, частина зараз живе у Росії, частина – у Південній Осетії. Тому є бажання возз’єднатися. У нас же інша ситуація. Ми хочемо бути незалежною державою і при цьому надійним і вірним союзником великої Росії», –сказав Міквабія 10 червня в інтерв’ю «РИА Новости».

У січні 2015 Держдума Росії ратифікувала договір про союзництво і стратегічне партнерство з самопроголошеною Абхазією. Договір, зокрема, передбачає створення об’єднаних військ Росії і Абхазії.

Референдум щодо приєднання самопроголошеної Південної Осетії до Росії має відбутися у 2017 році.

Російські війська перебувають на адміністративних кордонах сепаратистських регіонів Грузії – Абхазії та Південної Осетії. Це почалося у 2008 році, після того, як у результаті кількаденної російсько-грузинської війни, Москва визнала незалежність цих регіонів.

Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG