Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 15:15
Новини | Політика

Саміт Україна-ЄС може відбутися наприкінці листопада – кореспондент


(©Shutterstock)

Саміт Україна-ЄС може відбутися 24 листопада, повідомляє у своєму Twitter кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Йозв’як.

«Саміт ЄС-Україна в Брюсселі, швидше за все, відбудеться в кінці листопада, можливо, 24-го», – написав він.

Офіційного підтвердження чи спростування цієї інформації поки що немає.

Минулого місяця міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що саміт Україна-Європейський союз, який двічі переносили цього року, може відбутися в жовтні або листопаді 2016 року. За його словами, на саміті може бути оголошено про безвізовий режим з ЄС.

Наприкінці минулого місяця комітет Європарламенту із громадянських свобод і внутрішніх справ підтримав надання Україні безвізового режиму.

Згідно з процедурою, тепер після голосування у парламентському профільному комітеті мають розпочатися переговори між Європарламентом, Радою ЄС і Єврокомісією щодо остаточного рішення, яке надалі має бути ухвалене на пленарній сесії Європейського парламенту, орієнтовно у жовтні, і згодом затверджене Радою міністрів ЄС.

Водночас не виключені й затримки: наразі у ЄС панують дві ідеї – не ухвалювати «безвізу» жодній країні без доповнення про тимчасове призупинення його дії в разі, якщо у цьому режимі помічені грубі порушення. З іншого боку, тривають обговорення можливості електронної реєстрації людей перед поїздкою до ЄС: тобто, режим – безвізовий, однак кожен охочий відвідати Шенгенський простір буде змушений попередньо зареєструватися в інтернеті.

У разі схвалення остаточних рішень щодо скасування віз Європарламентом і Радою ЄС, українці, в яких є біометричний паспорт, матимуть змогу в’їзду до ЄС без візи на 90 днів протягом 180 днів, із бізнесовими, туристичними або сімейними цілями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG