Доступність посилання

ТОП новини

«Інтер» просить правоохоронців не допустити повторних нападів на телеканал


Будівля компанії, яка, серед іншого, виробляє програму «Подробиці» для «Інтера», після пожежі у вересні, 2016 року
Будівля компанії, яка, серед іншого, виробляє програму «Подробиці» для «Інтера», після пожежі у вересні, 2016 року

Телеканал «Інтер» просить Службу безпеки України, Генеральну прокуратуру й Національну поліцію не допустити повторних нападів на офіс телеканалу. Про це йдеться в заяві «Інтера».

На телеканалі заявляють, що мають інформацію про підготовку нового нападу 6 жовтня.

«Інтер» також звертається до представництв іноземних держав, міжнародних організацій із захисту свободи слова і прав журналістів з проханням «терміново втрутитися в конфлікт і застосувати свій вплив, щоб зупинити відкритий наступ на свободу слова в Україні і не допустити застосування сили проти медіа і журналістів».

«Звертаємося до президента України Петра Порошенка з проханням захистити телеканал від нападу радикалів і вимагати від генерального прокурора України публічного звіту про хід виконання доручення президента, що стосується розслідування терористичної атаки на студію новин телеканалу «Інтер». Лише захистивши свободу слова, влада може підтвердити курс на збереження демократії та громадянських свобод в Україні», – йдеться в заяві.

4 вересня на вулиці Щусєва в Києві біля офісу компанії, яка, серед іншого, виробляє програму «Подробиці» для «Інтера», невідомі підпалили шини, потім кинули у приміщення димову шашку, сталася пожежа. Поліція розслідує цей інцидент. За даними силовиків, по медичну допомогу звернулися сім людей.

Телеканал «Інтер» заявив, що у результаті пожежі повністю згоріла студія програми «Подробиці», а також постраждали деякі співробітники.

Наступного дня, 5 вересня, біля центрального офісу «Інтера» кілька ветеранських організацій розпочали, як вони заявили, безстрокову акцію блокування телеканалу. Учасники заходу називали «Інтер» «агентом Кремля». Вони заявили про намір блокувати будівлю до повної зупинки роботи каналу.

Проте вже 6 вересня активісти заявили про досягнення домовленості з телеканалом «Інтер» і припинили блокування центрального офісу каналу. Як повідомили учасники блокування, вони домовилися з представниками «Інтера», що упродовж п’яти днів телеканал має змінити свій контент і звільнити Ігоря Шувалова, який працює заступником директора з розвитку компанії НІС. Натомість «Інтер» заявив, що ні про що не домовлявся з активістами.

Телеканал «Інтер» уже неодноразово пікетували, зокрема у лютому через інцидент з лайкою в прямому ефірі продюсера програми «Подробности недели» росіянки Марії Столярової, яку згодом звинуватили в симпатизуванні бойовикам на Донбасі і депортували з країни.

XS
SM
MD
LG