Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 01:18

У Відні триває дводенна зустріч виробників нафти щодо скорочення видобутку


Члени нафтового картелю ОПЕК у п’ятницю у Відні розпочали дводенну зустріч з представниками Росії, Азербайджану, Казахстану та інших великих видобувачів нафти, що не входять в ОПЕК, з метою обговорення потенційного скорочення світового виробництва. Зустріч технічних експертів у столиці Австрії 28 жовтня не позначилась жодною чіткою згодою у цьому питанні.

За повідомленнями, Іран та Ірак наполягали на їх звільненні від обмежень з огляду на попереднє обмеження у продажі нафти, викликане війнами та санкціями.

Винятки для Ірану, Іраку, а також Нігерії і Лівії, на території яких теж не вщухають конфлікти, означатиме, що іншим великим виробникам нафти, як то Саудівська Аравія, Катар і Росія, доведеться суттєво скоротити своє виробництво, щоб дійти до оголошеної ОПЕК мети про загальне скорочення у приблизно 750 тисяч барелів на день.

Через побоювання про неможливість досягнення такої амбітної угоди нафтові ринки 28 жовтня та торгах у Нью-Йорку і Лондоні відреагували ціною на нафту нижче 50 доларів за барель.

Країни-члени ОПЕК цими днями сподіваються отримати згоду на співпрацю Росії та інших виробників за межами картелю, щоб уже на запланованому 30 листопада засіданні, узгодити деталі щодо скорочення виробництва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG