Доступність посилання

ТОП новини

Президент Казахстану схвалив широку амністію


Нурсултан Назарбаєв, архівне фото
Нурсултан Назарбаєв, архівне фото

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав закон, що передбачає широку амністію з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності країни.

У відеозверненні з цього приводу він заявив, що ця амністія буде стосуватися приблизно 28 тисяч людей – і засуджених, і тих, хто чекає на суд. Із них, за словами Назарбаєва, близько півтори тисячі вийдуть на волю, але 80 відсотків із цих звільнених залишаться під наглядом.

Як сказав президент, амністія буде стосуватися, зокрема, соціально вразливих верств – неповнолітніх, вагітних жінок і жінок із дітьми, інвалідів і людей літнього віку. Також під амністію потраплять засуджені за економічні й тяжкі злочини, але закон забороняє амністувати засуджених за особливо тяжкі злочини. Повністю будуть звільнені від покарання ті, хто скоїв нетяжкі злочини, щодо решти будуть ухвалювати індивідуальні рішення – чи теж звільнити повністю, чи пом’якшити покарання.

Раніше заступник генерального прокурора Казахстану Йоган Меркель відмовився коментувати, чи застосують цю амністію до недавно засуджених активістів руху проти земельної реформи чи до голови Спілки журналістів Казахстану Сеїткази Матаєва.

Законопроект про таку амністію подав до парламенту два тижні тому сам Назарбаєв.

Попередня масова амністія в Казахстані була 2011 року, з нагоди 20-ї річниці незалежності. Тоді, за даними правозахисників, із-за ґрат випустили майже 27 тисяч ув’язнених.

За повідомленнями, нині в Казахстані відбувають покарання чи чекають на суд близько 36 тисяч людей.

Казахстан проголосив свою незалежність 16 грудня 1991 року.

XS
SM
MD
LG