Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 04:34

Від початку анексії Криму на материкову Україну передали 12 в’язнів – ООН


Транспарант на акції з вимогою до Росії звільнити ув'язнених українців та кримських татар, Київ, січень 2017 року

Від початку окупації Росією Криму на територію материкової України було переведено 12 в’язнів, які були ув’язнені ще до початку конфлікту. Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

«Вперше з моменту анексії Криму 12 осіб, ув’язнених до початку конфлікту, були передані на материкову частину України в результаті прямих переговорів між омбудсменами України і Російської Федерації. Моніторингова місія ООН з прав людини проінтерв’ювала всіх переведених осіб та задокументувала серйозні порушення права на фізичну і психічну недоторканність, яких вони зазнали в тюрмах в Криму, а також у Російській Федерації, куди їх перевели всупереч нормам міжнародного гуманітарного права», – йдеться в повідомленні.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини в контексті моніторингу ситуації в Криму також вказують на «порушення права на справедливий суд по відношенню до членів кримськотатарської громади, про регуляторні рамки, що зачіпають право власності, та про звуження простору вживання української мови в освіті».

Нова доповідь ООН про ситуацію з правами людини охоплює період з 16 лютого до 15 травня 2017 року.

16 березня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації з українськими в’язнями, яких Росія незаконно утримує на своїй території і в окупованому нею Криму. Європейські депутати закликали Росію негайно звільнити цих українців і звернулися до Європейського союзу із закликом до нових санкцій проти винних у цих переслідуваннях громадян України.

За даними правозахисників, «в’язнів Кремля» на сьогодні – щонайменше 44.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG