Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 11:22

Київ – IMO: судна незаконно заходять до закритих морських портів в Криму


Українська делегація порушила питання про незаконне заходження суден до закритих морських портів України в Криму і Севастополі в рамках Міжнародної морської організації (ІМО).

Як повідомляє прес-служба МЗС, було також висловлено рішучий протест у зв’язку з провокацією з боку Росії – обстрілом 1 лютого 2017 року транспортного літака Збройних сил України Ан-26 біля Одеського газового родовища у виключній (морській) економічній зоні України.

У дипломатичному відомстві України зазначають, що 19 делегацій країн-членів ІМО підтримали позицію української делегації та в черговий раз засудили незаконну анексію Криму.

При цьому у МЗС повідомляють про спроби російської делегації під час засідання звинуватити ІМО та Україну в розгляді питань, які не належать до компетенції організації, вони не отримали підтримки з боку іноземних делегацій.

Напередодні Україна у заяві до держав-членів Міжнародної морської організації (ІМО) звинуватила Росію в провокативних діях – перешкоджанні діяльності українського рятувального катера під час штатних навчань Морської пошуково-рятувальної служби України. Такі дії, йшлося в заяві, «вкотре підтверджують повне ігнорування Росією усіх норм та принципів міжнародного права».

Від 2014 року російські кораблі збільшили свою присутність у територіальних водах українського Криму, анексованого Росією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG