Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 20:31

Регламентний комітет Ради підтримав подання ГПУ щодо Розенблата


Борислав Розенблат

Комітет Верховної Ради України з питань регламенту й забезпечення роботи парламенту підтримав усі три подання генерального прокурора України Юрія Луценка щодо народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Борислава Розенблата.

Члени комітету підтримали, визнавши обґрунтованими, подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешту народного депутата Розенблата, в діях якого слідчі вбачають ознаки зловживання впливом і хабарництва на загальну суму 280 тисяч доларів.

Ці подання направили спікерові парламенту Андрієві Парубію.

Генеральна прокуратура України й Спеціалізована антикорупційна прокуратура на засіданні регламентного комітету 7 липня продемонструвала зняте прихованою камерою відео, яке, за словами слідчих, свідчить про корупційні дії народного депутата від «Блоку Петра Порошeнка» Борислава Розeнблата у сфері видобування бурштину.

За даними прокуратури, на майже годинному відео фігурує Розeнблат і агент правоохоронців Катерина, які проводили зустрічі в ресторанах упродовж півроку. Люди, які фігурують на відео, домовлялися про хабарі різних розмірів у справах щодо нелегального видобутку бурштину.

Сам Розенблат після перегляду відео назвав його «художнім фільмом» і заявив, що не знає, «хто ці актори, хто озвучує й хто робив монтаж». Він також заявив, що не вчиняв інкримінованих йому злочинів.

21 червня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата.

У діях Розенблата вбачаються ознаки зловживання впливом і хабарництва на загальну суму 280 тисяч доларів, у діях Полякова – ознаки зловживання впливом і хабарництва. Цих депутатів підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за внесення до парламенту законопроектів і вчинення інших дій, пов’язаних із видобутком бурштину.

Депутати звинувачення слідства відкидають.

6 липня регламентний комітет парламенту назвав недостатньо обґрунтованими подання щодо Полякова і вирішив направити їх голові Верховної Ради Андрієві Парубію.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

«Бурштинова схема» депутатів Розенблата і Полякова: відеодокази НАБУ (розшифровка)​

«Бурштинова справа». Депутати відчули загрозу для парламентаризму чи корупції?

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG