Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 17:28

Рада безпеки ООН проведе засідання через загибель протестувальників у Газі


Палестинці протестують проти перенесення посольства США в Ізраїлі до Єрусалима, 14 травня 2018 року

Рада безпеки ООН 15 травня проведе засідання через спалах насильства вздовж кордону Ізраїлю і Смуги Гази.

Скликати засідання вимагав Кувейт після того, як 58 палестинців загинули і понад 1200 були поранені внаслідок сутичок між ізраїльськими військовими й учасниками масових протестів проти відкриття посольства США в Єрусалимі.

Читайте також: Відкриття посольства США в Єрусалимі та «смертоносний день»

Ізраїль заявив, що його війська захищали свій кордон, і звинуватив бойовиків угруповання «Хамас», що контролює Смугу Гази, в спробі завдати удару під прикриттям протесту.

Наразі незрозуміло, чим може закінчитися засідання Ради безпеки. Після схожого засідання в березні не було ніякої заяви чи дії. Двоє дипломатів ООН повідомили, що члени Ради безпеки не зможуть згоди з приводу заяви, внесеної Кувейтом.

У проекті заяви, що з’явилася в ЗМІ, висловлюється «обурення і жаль» через вбивства, і міститься заклик до проведення «незалежного і прозорого розслідування» і до стриманості з усіх боків.

Сполучені Штати раніше заблокували пропозицію про те, щоб всі країни дотримувалися багаторічної резолюції Ради безпеки, в якій був заклик не мати посольств в Єрусалимі. У грудні США наклали вето на резолюцію, яка вимагала б, щоб президент Дональд Трамп скасував свою заяву про Єрусалим як столицю Ізраїлю.

Раніше 14 травня палестинський представник в ООН закликав Раду безпеки засудити вбивства. Тим часом, Ізраїль закликав засудити «Хамас», ісламістське угруповання, яка контролює Смугу Гази і керує протестами.

Відкриття посольства США в Єрусалимі стало першим офіційним визнанням стародавнього міста як столиці Ізраїлю за 70 років. Цей крок розлютив палестинців, які хочуть, щоб Східний Єрусалим був столицею їхньої держави.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG