У Косові пройде ротація українських миротворців, що перебувають на Балканах у рамках міжнародної місії KFOR. Зараз там працюють близько 40 українських військовослужбовців, які заступили на бойове чергування в грудні 2017 року.
Чергова ротація бійців має пройти в середині червня, розповіли кореспондентові проекту Радіо Свобода «Донбас Реалії» на базі KFOR. Після початку конфлікту на Донбасі в Косово посилають переважно військовослужбовців, які пройшли війну на сході України.
Спеціалізація українського миротворчого контингенту на території Косова –розмінування, пошук вибухонебезпечних предметів, забезпечення свободи пересування миротворчих підрозділів НАТО, а також відновлення інфраструктури.
Зараз у Косові зберігається напруженість між місцевими албанцями і сербами, особливо на непідконтрольній приштинському уряду півночі.
Читайте також: Балканський урок: чи повторить Донбас долю Косова?
«Я вважаю, що становище тут все ж таки хитке, тому що політична ситуація нестабільна. А наш особистий бойовий досвід багато в чому може допомогти. Люди наші будуть вести себе більш спокійніше і впевненіше в небезпечний ситуаціях», – заявив капітан, командир групи інженерного забезпечення Михайло Новосад.
Український контингент стежить за порядком в Косові вже 19 років.
Косово, колишня провінція Сербія, оголосило свою незалежність 10 років тому.
Белград ніколи не визнавав Косово, незважаючи на визнання 115 іншими країнами, у тому числі 23 із 28 членів ЄС.
Німеччина була однією з перших країн, які визнали незалежність Косово разом з Сполученими Штатами, Францією та Великою Британією.
Серед тих, хто не визнає Косово як державу, – Сербія, за Конституцією якої далі йдеться про автономний край Косово і Метохію в її складі, її союзниця Росія, що має право вето в Раді безпеки ООН, Китай, що теж є постійним членом Ради безпеки, а також Україна.