Доступність посилання

ТОП новини

Поліція: підозрювані в нападі на ромів визнали себе членами угруповання «Твереза і зла молодь»


Напад на табір ромів у Львівській області трапився в ніч на 24 червня

Підозрювані в нападі на табір ромів у Львівській області визнали себе членами угруповання «Твереза і зла молодь», яке використовує символіку ультраправої націоналістичної організації Misanthropic Division, повідомила старша інспекторка Управління з додержання прав людини Національної поліції України Оксана Санагурська в коментарі «Громадському».

За її словами, восьмеро юнаків, яким оголосили про підозри, перебувають у районному відділенні поліції з батьками та надають свідчення. Усі підозрювані ідентифікують себе як члени «Тверезої і злої молоді».

У поліції заявили, що нападники мали чіткий план погрому табору ромів: вона заздалегідь визначили свої позиції, дії та завдання.

Голова громадської організації «Рома України Терніпе» Микола Юрченко у коментарі «Громадському» зазначив, що поліція затримала нападників під час погрому. На його думку, якби поліція приїхала пізніше, можливо, ніхто б не вижив. Він розповів, що у таборі було 10 дорослих, серед яких вагітна жінка, та четверо дітей. На вагітну жінку також напали.

Санагурська, зі свого боку, розповіла, що раніше правоохоронцям дали розпорядження патрулювати ромські поселення у посиленому режимі, однак про цей табір, який перебуває в лісі на околиці Львова, поліція не знала. Їй вдалося швидко приїхати на місце погрому, оскільки про напад оперативно повідомив чоловік, який став свідком цього.

Читайте також: Били і нападали з ножами – потерпілий ром від нападу молодиків у Львові

У ніч на 24 червня біля села Сокільники на Львівщині стався напад на табір ромів. За даними прокуратури, загинула одна людина, ще троє отримали травми, зокрема й 10-річний хлопчик. Водночас у поліції повідомляють про чотирьох поранених.

У прокуратурі вважають, що до нападу причетні 11 мешканців Львова та прилеглих сіл. Правоохоронці зазначили, що затримали одного повнолітнього та сімох неповнолітніх, їм повідомили про підозру.

Читайте також: Як в Україні вирішити ромську проблему?​

Це не перший напад на ромський табір протягом останніх місяців. Подібні випадки траплялися, зокрема, у Львівській та Тернопільській областях, а також у Києві.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG