Доступність посилання

ТОП новини

«Україна не питатиме дозволу ні в Путіна, ні в Кирила, як молитися» – Порошенко


Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій І під час зустрічі в Константинополі/Стамбулі (Туреччина), 9 квітня 2018 року

Президент України Петро Порошенко відреагував на заяву Російської православної церкви про «рішучий протест і глибоке обурення» у зв’язку рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених) у межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві.

«Якщо ми будемо молитися і боротися – томос і Єдина помісна українська православна церква буде в Україні раніше, ніж будь-хто очікує. Як і у випадку з НАТО, як і у випадку з Європейським союзом, ми не будемо питати дозволу ні у Путіна (президента Росії – ред.), ні у Кирила (очільник РПЦ), як нам молитися, у які храми ходити, куди нам рухатися і як нам жити», – сказав Порошенко.

8 вересня синод РПЦ виступив із заявою, в якій висловив «рішучий протест і глибоке обурення» у зв’язку рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених).

«Це рішення ухвалене без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, і є грубим нехтуванням церковних канонів», – наголосили в РПЦ та пообіцяли дії у відповідь.

А представник РПЦ, митрополит Іларіон заявив, що РПЦ розірве євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі, якщо православна церква України отримає автокефалію.

Читайте також: В очікуванні томосу для православної церкви України. Коли це станеться?

7 вересня Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві у межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві.

Президент України 17 квітня на екстреній зустрічі з головами парламентських фракцій попросив Верховну Раду підтримати звернення «президента і церковних ієрархів до Вселенського патріарха» щодо надання томосу (указ, декрет материнської церкви щодо надання автономії в управлінні (автокефалії) якійсь частині цієї церкви, фактично визнання статусу) українській православній помісній церкві.

19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову щодо звернення про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні до Вселенського патріарха Варфоломія. Через кілька днів президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

31 серпня предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило відвідав Стамбул та зустрівся зі Вселенським патріархом Варфоломеєм.

Як стверджував речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря, представнику російського православ’я не вдалося переконати Вселенського патріарха не надавати томос про автокефалію Українській православній церкві.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Російська церква погрожує розірвати зв’язки з Константинополем в разі надання автокефалії УПЦ​

РПЦ назвала «грубим вторгненням» призначення Вселенським патріархом екзархів в Україні

Питання не в тому, буде чи не буде томос для України, а як швидко його нададуть – речник УПЦ КП

Вселенський патріархат не поступився в питанні томосу для України, незважаючи на візит Кирила

Томос для України: потрійна поразка Кремля

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG