Доступність посилання

ТОП новини

Латвія несе моральну відповідальність за Голодомор в Україні (європейська преса)


Прага – У пресі продовжують коментувати публікацію СБУ списків учасників організації Голодомору в Україні в 1932–33 роках. Чи не всі головні видання в Європі попереджають про небезпеку нової війни на Кавказі, тепер у Південній Осетії. Оглядачі не виключають у зв’язку з цим конфліктом загострення конфронтації Росії з Заходом.

Російське агентство Regnum публікує матеріал про реакцію в Латвії на публікації СБУ списків осіб, відповідальних за організацію Голодомору в Україні в 1932–33 роках. Один із латвійських політологів Іварс Іябс вважає, що у зв’язку з наявністю у згаданих списках латишів його країна «несе моральну відповідальність за це». Цей же політолог підкреслює, що «латиші в середині 30-х років минулого століття брали участь у багатьох операціях, організованих тоді СРСР, у тому числі й в Україні». Він закликає МЗС Латвії і владу відповідним чином відреагувати на появу цих списків в Україні. До слів латвійського політолога агентство додає, що посол Ізраїлю в Україні заявила йому, що поданий СБУ список «не може не викликати подиву».

Лондонська «Таймз» попереджає, що « конфлікт, який тліє в Грузії, може зіштовхнути Росію з Заходом». Газета пише, що ситуація в Південній Осетії минулого дня стала вкрай небезпечною і може перерости у війну. «Таймз» вважає, що розпалювання цих конфліктів у Грузії є в інтересах Росії, яка хоче перешкодити розширенню НАТО за рахунок Грузії та України. Лондонське видання попереджає, що компроміс із Росією, у тому числі й за рахунок Грузії, до якого закликають Німеччина і Франція, може дорого обійтися Заходові.

Німецька «Берлінер Цайтунґ» не сумнівається, що факти відходу з Південної Осетії біженців і нарощування воєнних приготувань у цьому грузинському регіоні ставлять ситуацію на межу війни.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG