Доступність посилання

ТОП новини

Президент Румунії в Україні з офіційним візитом


Президент Румунії Траян Басеску вітає Президента України Віктора Ющенка у Бухаресті 30 жовтня 2007р.

Київ – Президент Румунії Траян Басеску має намір обговорити з Президентом Віктором Ющенком візит на острів Зміїний та проблеми національних меншин в Україні та Румунії.

Уже кілька років Київ та Бухарест намагаються перевести суперечки за територію острова Зміїний у цивілізоване правове русло.

Справа про делімітацію континентального шельфу та виняткових економічних зон України й Румунії в Чорному морі перебуває на розгляді Міжнародного суду ООН у Гаазі. З цією ініціативою виступив Бухарест.

Румунія наполягає: острів Зміїний є скелею, його не можна враховувати, проводячи лінію делімітації. Україна не згодна, подала до Міжнародного суду ООН контрмеморандум, а пізніше присвоїла населеному пункту на острові Зміїний назву «селище Біле».

Дослідниця Інституту демократії імені Пилипа Орлика, експерт по етнополітичних конфліктах і правах меншин Наталія Беліцер сказала Радіо Свобода, що останнім часом регіональні проблеми накопичуються замість того, щоб вирішуватися.

«Що дивує — виглядає цей візит передчасним. У липні глава МЗС Румунії сказав, що візит пана Бесеску відбудеться восени. Думаю, відомості з Гаазького суду прискорили цей візит», – каже Наталія Беліцер.

За словами дослідниці, проблема нацменшин в Україні та Румунії є новою: «У Румунії не визнають існування молдован як окремої меншини. Як не дивно, весь політикум, експертне середовище в Румунії переконані, що Україна має об’єднати молдовську та румунську нацменшини в одну румунську румуномовну меншину, яка була б другою за кількістю після росіян. І всі наші намагання пояснити, що це всупереч основоположним базовим принципам, права особистості на ідентифікацію, що держава не тільки не повинна, вона не може ні в якому разі втручатися в цей процес, не знаходять розуміння».

Як зазначила дослідниця Інституту демократії імені Пилипа Орлика, експерт з етнополітичних конфліктів і прав меншин Наталія Беліцер, позиція Румунії йде всупереч і основним позиціям Ради Європи, і основним документам, і двосторонньому базовому договору між Україною та Румунією від 97 року, де йдеться, що «до національної меншини належать люди за їхнім власним вибором».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG