Доступність посилання

ТОП новини

Львів досі залишається у червоній зоні високого ризику щодо підготовки до Євро - 2012


Львів –. 20 серпня у Львові, вдруге цього місяця, засідав оргкомітет з підготовки до чемпіонату під головуванням віце-прем’єр-міністра Івана Васюника. Відповідальні особи збираються у столиці Галичини щодругий тиждень.Найкраще вдається вирішувати проблему забезпечення готелями до чемпіонату.

1: 0 на користь українських футболістів — так завершився товариський матч між збірними України та Польщі. Футбол відбувався емоційно завдяки численним українським та польським вболівальникам. Однак, якщо у футболі рахунок був на користь України, то у підготовці до Євро Львів отримав негативні оцінки польських вболівальників. Вони більше трьох годин простояли на кордоні, їхали жахливими дорогами, у Польщі не змогли придбати квитків.

Ажіотаж довкола матчу був великий. Втім значно більше проблем, окрім тих, що назвали футбольні фани з Польщі, до 2012 року у Львові мають бути вирішені. І про них говорили під час засідання оргкомітету з підготовки і проведення чемпіонату. У ньому взяли участь віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, представники уряду, місцевої влади і експерт УЄФА з питань аеропортів Пітер Хемпсон.

Австрійці обіцяють, що у 2011 стадіон у Львові буде

УЄФА ще не виключив Львів із червоної зони високого ризику щодо підготовки до чемпіонату. Оскільки про переважну більшість об’єктів і питань: аеропорт, дороги, митні переходи, євроколію, транспортне забезпеченння — більше дискутують, аніж роблять.

Однак будівництво стадіону розпочалось: знімають верхній шар грунту, обгороджують територію. Фірма «Альпіна», яка буде генпідрядником на будівництво стадіону, завершує паперову тяганину. За словами віце- прем’єр- міністра Івана Васюника, невідомо, що краще: ситуація, яка склалалсь у Дніпропетровську, де стадіон збудували, але не виготовили документації, чи як у Львові, де спочатку переймаються паперовими справами, а потім будівництвом.

Керівник австрійської фірми «Альпіне» Райнгард Штокінгер під час засідання оргкомітету запевнив, що стадіон у Львові збудують згідно з термінами УЄФА – до 2011року. Гарантії щодо фінансування стадіону дала міська рада. На цей рік з міського бюджету виділили 80 мільйонів гривень. Окремою постановою Кабміну для львівського стадіону уряд виділить 100 мільйонів гривень. Однак Іван Васюник наголосив, що місцева влада має знайти інвестора. З пошуком і рішенням мерія Львова зволікає.

Львівський аеропорт – пародія на міжнародний

Складною і невизначеною залишається ситуація щодо реконструкції львівського аеропорту. Хто бодай раз прилітав на львівське летовище, був вражений видовищем. Львівський аеропорт, який має бути візиткою міста і воротами в Європу, у Львові називають не інакше як хвірткою. Злітно-посадкова смуга і термінал на львівському летовищі збудовані півстоліття тому. Як з’ясувалось під час засідання оргкомітету, Державна авіаційна адміністрація і Мінтрансзв’язку досі не підготували усі необхідні документи щодо аеропорту, який залишається у державній власності.

Лише у середині вересня, а не в серпні, як обіцяли посадовці два тижні тому на засіданні оргкомітету, буде оголошений конкурс на кращий міжнародний проект львівського летовища. Україна не має ні досвіду щодо проектування аеропортів, ні фахівців, зауважив Іван Васюник. Щоб не вигадувати ровер, Україна шукатиме професіоналів за кордоном. Лише для реконструкції смуги та її продовження потрібно 360 мільйонів гривень. Ці гроші виділять з держбюджету. Потужність терміналу львівського аеропорту збільшать до 1 000 пасажирів на годину, і це за рахунок державних грошей із залученням інвестора на умовах концесії. Однак концесійна угода досі не готова.

«Почалося проектування злітних смуг на усіх 6 аеропортах і термінальної частини. Найголовнішою проблемою щодо реалізації такого роду аеропортів всюди і завжди був час. В Україні немає проблем з коштами, тому що цього року уряд для реконструкції аеропортів виділив майже 250 мільйонів доларів. Тут проблем ми не бачимо. Проблема тільки в формуванні професійних команд при кожному аеропорті, які б могли грамотно виконувати завдання», – зазначив Іван Васюник.

До слова, усі закордонні фахівці, які працюватимуть на об’єктах до Євро в Україні, будуть забезпечені дозволами на працевлаштування, пообіцяв Іван Васюник.

Експерт УЄФА з питань аеропортів Пітер Хемпсон до кінця тижня огляне усі 6 аеропортів тих міст, які прийматимуть чемпіонат з футболу. Під час засідання оргкомітету він був дуже лаконічний. «Україна має великі можливості щодо розвитку аеропортів, але час іде. Не втратьте можливість», – порадив українським посадовцям експерт УЄФА.

Євроколія під знаком запитання

Будівництво євроколії має бути тільки комерційним проектом. «Мінтрансзв’язку не має ані грошйе, ані бажання та волі будувати євроколію», – зазначив під час засідання т.в.о.голови Львівської ОДА Микола Кміть. Тому її будівництво залишається проблемою лише місцевої влади. Представник Львівської залізниці зауважив, що збудувати у Львові євроколію нереально. На ці слова міський голова Львова Андрій Садовий відреагував іронічною посмішкою.Нині якихось 70 км зі Львова до Перемишля потягом треба їхати 7 годин. Євроколія дозволила б значно полегшити, спростити сполучення України з Європою.

Щодо митних переходів, а їх сьогодні діє 4 на українсько-польському кордоні, то до 2012 мають збудувати ще 6. Це питання зависло. Оскільки після вступу Польщі в Шенгенську зону, МЗС України та Польщі мають переглянути угоду щодо будівницвта митних переходів.
На засіданні оргкомітету визначились із фінансуванням комунальних доріг. 50 на 50 їх будуватимуть за державні та гроші з місцевих бюджетів.

Часу до Євро-2012 з кожним днем залишається дедалі менше. Але принаймні це уже зрозуміли як в уряді, так і в коридорах місцевої влади. Іван Васюник пообіцяв, що у вересні буде ухвалена загальнодержавна програма підготовки до чемпіонату з футболу.


(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG