Доступність посилання

ТОП новини

Мільйонери з віником


Київ – Улюблені парки відпочинку киян вражають приїжджих не лише мальовничою природою, але і неймовірною кількістю сміття, яке після пікніків залишають за собою деякі мешканці української столиці. Не кидати сміття під ноги, не кажучи вже про те, щоб його прибрати за кимось, здається, нікому на думку не спадає. Тож приклад вирішили показати європейці, які живуть і працюють у Києві. Минулого вікенду менеджери компаній, голови представництв банків, іноземні експерти, які працюють і живуть в Україні в комфортних умовах, не полінувалися взяти в руки граблі і мітли і піти прибирати київські парки.

Суботній ранок. До парку, що довкола кінотеатру «Флоренція» у Києві, під’їжджає машина з мітлами, лопатами і граблями. З неї виходить представниця районного відділу, що займається наведенням порядку і зеленими насадженнями, і видає весь цей реманент групі добре вбраних і солідних на вигляд людей, які спілкуються англійською мовою.

Спочатку організатори акції, Ротарі-Клуб та Європейська бізнес-асоціація, хотіли прибирати Труханів острів, але вирішили почати зі скромнішого парку на Троєщині. Дірк Ластіґ, головний менеджер компанії «Той-Той», яка останні 15 років імпортує в Україну дитячі іграшки, як і інші присутні тут активісти, переконаний, що необхідно запроваджувати не тільки культуру поведінки киян, а й паперові пакети замість поліетиленових у торгових точках і супермаркетах.

Він нагадує дані численних досліджень, як викинутий пластик шкодить природі, й додає: «Ми хочемо показати, що Україна збирається рухатися в Європу, тому треба прийняти тут європейські норми». Саме такою нормою є виготовлення пакетів зі вторинної сировини – це дорого, але не суперечить правилам «зеленої свідомості».

Рівно об одинадцятій – перерва. Учасники підкріплюються солодощами та попивають квас. Перехожі думають, що то пиво, а до «європейського суботника» не поспішають приєднуватися.

Чому чисто за кордоном

Один із них, Валентин Красногоров, зараз пенсіонер, а раніше працював на Чорнобильській АЕС, своє небажання долучитися пояснює тим, що все життя прожив у комуністичному суспільстві, на суботниках був ледь не щотижня. Зараз черга за молоддю, вважає він.

Чи достатньо суботників сьогодні? «Звичайно, бракує. Я б хотів, щоб їх було більше. Особливо, ось подивіться на цю акцію. Раніше ставилися до цього уважніше. Чим відрізняється цей суботник від радянського? Сумно в них… Суботник має бути із завзяттям, має бути музика, щоб люди самі добровільно йшли сюди. Це ж не праця, праці і на роботі вистачає… За кордоном – чисто, тому іноземці хочуть, щоб і у нас було чисто», – каже перехожий.

Наступне місце, яке хочуть прибирати організатори цієї акції, – Київське море. Туди, за їхніми словами, не доходять руки київських комунальних служб.

Але зелена свідомість – це не тільки суботники. Це коли беруть не п’ять, а одну серветку біля каси «Пузатої хати». Це коли йдуть пішки замісто того, щоб викликати ліфт. Це коли вимикають воду під час чищення зубів. Зрештою, це одинадцята екологічна заповідь – просто коли не смітять.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Туз

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2008 року. Вже рік готую  відеоматеріали для веб-сайту, тому часто доводиться переконувати людей, що Радіо Свобода - це більше, ніж радіо. Коли ж працюю в «класичному» радійному режимі, то особливо цікавлять теми євроінтеграції. Закінчила Лінгвістичний університет та Могилянську школу журналістики.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG