Впливова «Файненшел Таймз» не виключає, що західні банки врятують свої українські дочірні компанії. Газета інформує, що 10 закордонних баків пообіцяли виділити два мільярди доларів, а 7, що належать українським власникам, – ще 1 мільярд доларів, включаючи вливання капіталу, які вже були частково здійснені з минулої осені». Про свої вливання в українські банки оголосили італійський «Юнікредіт», австрійський «Райффайзен», німецький «Комерцбанк», російський «Зовнішекономбанк», акціонери «Укрсиббанку», а також Європейський банк реконструкції і розвитку. Але, як інформує «Файненшел Таймз», Київ ще залишається в скруті і цьому можуть зарадити лише нові транші МВФ та фінансова допомога з боку Росії або Європейського Союзу.
Німецька «Ді Цайт» обвинувачує Стару Європу у байдужості до сусідів на Сході Європи і вважає, що в умовах кризи «фактично немає європейської стратегії», і кожна з країн ЄС мусить боротися з проблемами на свій страх і ризик. Газета вважає, що промисловість, банки, приватне кредитування – все це у нових членах ЄС майже завжди зав’язане на Заході, і якщо раніше воно приймалося як благословення, то тепер стало прокляттям..., на Сході Європи запанувало почуття безсилля і покинутості».
Британська «Індепендент» відзначає, що у своєму виступі в четвер у Європарламенті президент Чехії Вацлав Клаус, країна якого нині головує в Євросоюзі, звинуватив ЄС «у недемократичності та зверхності» до молодших членів спільноти, що, на думку Клауса, нагадує «комуністичну диктатуру радянських часів». Такі слова чеського президента, як інформує «Індепендент», викликали обурення європарламентарів. Газета також наголошує, що Клаус закликає ЄС не до посилення політичної централізації, а до «зосередження на процвітанні європейців».
(Прага – Київ)