Доступність посилання

ТОП новини

Кадровий скандал у Криму: у міністри з чотирма роками трудового стажу


Андрій Сумцов, новий міністр курортів і туризму автономії.

Сімферополь – Кримський парламент призначив новим міністром курортів і туризму автономії Андрія Сумцова, колишнього бізнес-партнера убитого в березні 2007 року скандально відомого російського підприємця Макса Курочкіна. Призначення відбулося попри протести представників курортно-рекреаційної сфери Криму. Посада міністра курортів Криму залишалася вакантною після того, як у січні нинішнього року Володимир Савельєв, після двох років роботи на цій посаді, звільнився за власним бажанням і перейшов на роботу головним лікарем Лівадійської лікарні Великої Ялти.

До недавнього часу на офіційному сайті Верховної Ради Криму в біографії депутата кримського парламенту, уродженця Києва, а нині мешканця Дніпропетровська Андрія Сумцова повідомлялося, що він має лише середню освіту. Але місяць тому, коли про нього почали говорити, як про кандидата на міністерське крісло, туди внесли правку – виявляється, лише два роки тому він закінчив Київський національний університет і став магістром права.

Втім, більшу уваги привертає та обставина, що у 35-літнього міністра лише 4 роки трудового стажу. Три з них він пропрацював директором скандально відомого дніпропетровського ринку «Озерка». Місцева преса писала, що власником цього об’єкту був не менш скандально відомий російський бізнесмен Макс Курочкін, убитий два роки тому снайпером під час етапування із приміщення суду до камери ув’язнення. Тоді Андрій Сумцов, як діловий партнер Курочкіна, на певний час навіть отримав міліцейську охорону.

У середу за його призначення міністром депутати голосували пакетом, разом із кандидатурами комуніста та «регіонала», яких призначили на інші урядові посади. Раніше представники туристичного бізнесу заявляли, що Сумцов не є фахівцем у курортно-рекреаційній сфері і виступали проти його призначення головою Мінкурортів автономії. Сам новопризначений міністр в інтерв’ю Радіо Свобода спростував закиди в його непрофесіоналізмі та заявив, що у нього є кваліфікована команда, яка за нього «поручилася» і в якої «існує план».

Садівник став віце-прем’єром, чому б не спробувати учорашньому студенту?

Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, як він оцінює останнє кадрове призначення до Ради міністрів автономії, сказав, що Міністерство курортів і туризму АРК – квота «вітренківців». Оскільки кримський уряд формувався як коаліційний, то саме вони запропонували кандидатуру Андрія Сумцова, який входить до фракції Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». А за укладеною 2006 року коаліційною угодою, відхиляти пропозиції, що надійшли за фракційними квотами, інші фракції, що входять до коаліційної більшості, не мають права, заявив спікер Анатолій Гриценко.

Опозиційний депутат із фракції «Рух-Курултай» Леонід Пилунський каже, що для кримського парламенту подібний кадровий підхід характерний. Він нагадав, як два роки тому одним із віце-прем’єрів став депутат, який перед приходом до уряду працював садівником в одному із санаторіїв. Тож, на думку Пилунського, «призначення міністром колишнього директора базару з чотирма роками трудового стажу – це вже певний прогрес».

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

XS
SM
MD
LG