Третю в Харкові Олексіївську гілку метро, що єднає центр міста з одним зі спальних районів, почали будувати 25 років тому. Перші п’ять станцій ввели в експлуатацію в 1995-му, ще дві – «Ботанічний сад» та «23 серпня» – в 2004-му.
Готовність станції «Олексіївська», що є наступною за проектом, – майже 90 відсотків, але через відсутність фінансування роботи зупинені, а станцію заливають ґрунтові води. Щоб завершити будівництво, Харкову, за підрахунками посадовців, потрібно 150 мільйонів гривень.
Тиждень тому Кабмін затвердив проект будівництва третьої черги цієї лінії харківської підземки, тобто станції «Олексіївської», але грошей на це не дав. Раніше Прем’єр-міністр заявила, що харківський метрополітен прибутковий, може самостійно фінансувати будівництво нових станцій, і розпорядилася направити 500 мільйонів гривень зі стабілізаційного фонду держбюджету на будівництво метро у Донецьку.
Голова Харківської обладміністрації Арсен Аваков на це заявив, що Прем’єра ввели в оману. Адже, навіть піднявши минулого місяця вартість проїзду до гривні п’ятдесяти, підземка працює на межі рентабельності.
75 мільйонів краще, ніж нічого
Просити гроші на метро в Прем’єр-міністра вирішив особисто мер Харкова Михайло Добкін. Він узяв слово на нараді з промисловцями, яку Юлія Тимошенко проводила під час останнього візиту до Харкова. Заявивши, що будувати метро в Харкові вкрай потрібно, Добкін вирішив про всяк випадок просити більше.
Він заявив, що місту необхідно сьогодні 250 мільйонів для того, щоб завершити і здати в цьому році станцію «Олексіївська» і продовжити будівництво станції «Проспект Перемоги», наступної за «Олексіївською».
Але Прем’єр-міністр одразу ж перервала Михайла Добкіна словами: «Коли я їхала в Харків, я точно навела довідки: 150 мільйонів гривень потрібно на добудову двох станцій».
«Попросимо 250 – дасте 150. Ви ж знаєте, це звичайна практика», – відповів міський голова Харкова.
«Ми 150 не дамо. Ми дамо «50 на 50» – 75 мільйонів ми дамо. І це дасть можливість спокійно добудувати. 50% ви, 50% ми», – зі свого боку сказала Прем’єр-міністр.
Добкін погодився, але зауважив: згідно з держпрограмою, будівництво метро фінансується не «50 на 50», а «70 на 30», де 70 відсотків – гроші з державного бюджету і лише 30 відсотків місцеві.
Втім, і 75 мільйонів краще, ніж нічого, зізнався мер і додав: на сьогодні в державній скарбниці гроші на будівництво підземки у Харкові взагалі не передбачені. У міському бюджеті їх поки що також немає.
(Харків – Прага – Київ)
Харків – Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла Харкову гроші на будівництво метро, запропонувавши місцевій владі фінансувати будівництво порівну – «50 на 50». Міський голова Харкова пропозицію прийняв, однак зауважив: згідно з державною програмою фінансування, має бути «70 на 30», де 70 відсотків має становити частка держави і лише 30 відсотків – гроші з місцевого бюджету.
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
Атака на Київ: сили ППО збили всі російські дрони 19273 views
2Кличко підтвердив вибухи в Києві 12935 views
3Вибухи у Києві: Кличко повідомив про пожежу в Святошинському районі 8097 views
4Влада Китаю намагалася повернути на батьківщину засновника Alibaba Group Джека Ма – Bloomberg 7867 views
5Прикидалася переселенкою і збирала дані про військових – СБУ про затримання у Львові 5892 views
6МЗС прокоментувало заяву ООН про «дискримінаційний характер» обшуків у будівлях УПЦ (МП) 5767 views
7ЗСУ стабілізували ситуацію під Бахмутом: фотосвідчення із передової 5610 views
8У 6 областях опалювальний сезон завершать раніше, ніж планувалося – Чернишов 4941 views
9Триває найбільш інтенсивна фаза боїв за Бахмут – Сирський 3380 views
10Amnesty International: вторгнення РФ в Україну показало подвійні стандарти Заходу 2583 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
«Буча-Комбуча», редиска «Азовсталь»: патріотичні гасла і назви у рекламі. Буде заборона?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що забороняє використовувати патріотичні назви чи слогани у назвах брендів чи у їх рекламі. У якому вигляді можуть прийняти документ депутати і яка думка суспільства – чи прийнятні такі слогани – дивіться у відео.
-
Відео
Чому в Україні обурилися зйомками ігрового фільму про Бахмут
Ігрове кіно про двох маленьких братів із Бахмута, які виживають у зруйнованому будинку без дорослих. Таким був опис сценарію нового ігрового фільму, який збиралася знімати в Україні нібито команда Колумбійського університету. Як виявилося, американський режисер – росіянин Олександр Молочніков.