Тенденція до зменшення кількості читачів помітна і в Україні, тож письменники і книговидавці підтримують пропозицію ЮНЕСКО залучати до книг дітей. Цьому присвячений і конкурс «Книгоманія», фінал якого відбудеться за кілька днів.
«Ні, дорослих ми вже не повернемо до читання, але ми можемо повернути до читання дітей. Саме на дітей спрямовані наші нові ініціативи, до дітей звертаємось і дітей закликаємо, щоб читали вони і щоб вони, діти, залучали до читання своїх батьків», – каже ініціаторка конкурсу «Книгоманія», президент Львівського форуму видавців Олександра Коваль.
А батькам у Всесвітній день книги президент Асоціації книговидавців Олександр Афонін радить не лише читати: «Я б рекомендував представникам з інших сфер бізнесу – вкладати кошти у видавничу справу. Вона належить до тих, яка однією з перших вийде з кризи. І яка дає можливість грошам не лежати, а працювати і на їх власників, і на суспільство, дає можливість розвивати економіку України».
Участь у міжнародних книжкових форумах
Всесвітній день книги – це не лише презентація книг, письменництва і читання, а й можливість для кожної країни показати свій інтелектуальний потенціал, – вважає речник Міністерства закордонних справ Василь Кирилич.
«Україна представлена через представництво України при ЮНЕСКО. Питання щодо участі у міжнародних книжкових форумах для нас є вельми важливе. Нині розглядається питання про проведення потужних європейських книжкових форумів в Україні», – зазначив Василь Кирилич.
А поки що українські книговидавці готуються самотужки до участі у міжнародних форумах та ярмарках у Німеччині й Польщі. Влада, цього разу через кризу, не може допомогти видавцям і письменникам.
(Київ–Прага)