Остаточний висновок має дати офіційна експертиза. Наразі полотном зацікавився музей Рембрандта в Амстердамі, він обіцяє прислати своїх експертів, які оглянуть оригінал. Поки ж фахівець Дніпропетровського художнього музею Ігор Труш відвідав особисто голландських колег і показав їм комп’ютерно-поліграфічну копію картини.
«Виникли суто музейницькі питання: що ви робили з цією роботою, чи піддавали її реставрації і так далі. Коли ми сказали, що ми навмисне нічого не робимо в очікуванні фахівців, вони дуже зраділи. Рембрандт це чи не Рембрандт? Та будь-яка дослідницька робота – це цікаво, адже ти відкриваєш щось нове», – радіє мистецтвознавець.
Голландці, які мають коріння в Україні, теж проявляють цікавість до полотна. Нещодавно, щоб побачити загадкову картину, Дніпропетровськ спеціально відвідала Лідія Доннерс-Мунт, голландка українського походження.
У музеї розраховують на урядові кошти для капітального ремонту
Мистецтвознавці сподіваються, що після того, як авторство картини буде підтверджене, розпочнеться тісна співпраця з Нідерландами. У художньому музеї також очікують напливу європейських туристів. Очікують і водночас бояться. Зовні і всередині музей у Дніпропетровську поступається закордонним закладам культури, каже директорка Тетяна Шпаренко. Коштів із державного бюджету вистачає тільки на зарплату працівникам та на розрахунки з комунальниками.
«У нас надзвичайна фондова колекція, але треба зуміти це гідно продемонструвати. Я кажу передусім про капітальний ремонт будівлі», – каже директор музею.
Дніпропетровські музейники сподіваються: якщо авторство Рембрандта доведуть, влада буде змушена виділити кошти на порятунок усього закладу. У далеких планах також організація подорожі картини до Нідерландів.