Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 20:56

«Регіони» навряд чи проголосують проти вето на надання коштів на боротьбу з грипом – Герман


Одна з чільних представниць Партії регіонів, заступниця голови фракції партії в Верховній Раді Ганна Герман прогнозує, що ця фракція не голосуватиме в четвер за подолання вето Президента на закон, який передбачав надати на боротьбу з епідемією грипу 1 мільярд гривень.

Вона вважає, що не можна «викидати» мільярд гривень «на епідемію, якої не існує», мовиться в її заяві на сайті Партії регіонів.

Герман висловила думку, що ці кошти треба передати на підвищення зарплат і пенсій.

Раніше в Партії регіонів заявляли, що мають намір проголосувати за подолання цього вето.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин теж прогнозував, що парламент подолає це вето.

Президент повернув закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» зі своїми пропозиціями для повторного розгляду до Верховної Ради 16 листопада.

Віктор Ющенко вважає, що в Національного банку немає можливості направити 1 мільярд гривень на реалізацію цього закону, так само як немає й коштів на фінансування підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Голова держави переконаний, що спроби вилучити ці кошти в НБУ – це продовження політики емісії гривні, що, у свою чергу, призведе до девальвації національної валюти.

Він зауважив, що гроші на фінансування боротьби з епідемією грипу мають бути бюджетними, а не друкуватися Національним банком.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала Ющенка негайно схвалити цей закон.

З її слів, Ющенко, не підписуючи цей закон, несе повну відповідальність за смерті від грипу, які фіксуються в Україні.

3 листопада Верховна Рада внесла зміни до держбюджету на 2009 рік, якими передбачено збільшити на 1 мільярд гривень кошти Резервного фонду з метою спрямувати їх на профілактику і лікування хворих на грип.

Ці кошти мали виділити за рахунок перерозподілу між загальним і спеціальним фондами держбюджету перевищення валових доходів НБУ над видатками.

Депутати від БЮТ ініціювали скликання на 26 листопада позачергового засідання Верховної Ради, на якому мають розглядати подолання вето Президента на цей закон.

Recommended

XS
SM
MD
LG