Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 08:35

США ще не знайшли зв’язків нападника на літак із «Аль-Каїдою»


Сполучені Штати розслідують можливі зв’язки з терористичною мережею «Аль-Каїда» громадянина Нігерії, який намагався підірвати американський літак у п’ятницю, в день Різдва за новим стилем.

Перевіряють, зокрема, чи підозрюваний, 23-річний Умар Фарук Абдулмуталлаб встановлював зв’язки з оперативниками терористів у Ємені.

Але, за словами урядовців, тим часом немає даних, які б свідчили, що цей випадок є частиною широкого замаху.

Підозрюваний у нападі нігерієць у п’ятницю невдало намагався привести в дію вибуховий пристрій, який замість вибуху спалахнув, у літаку американської компанії Northwest Aіrіnes, що заходив на посадку в американському Детройті з Амстердама в Нідерландах. За словами свідків, пасажири й екіпаж скрутили його, коли в нього спалахнув одяг; виникла невелика пожежа, але вибуху не сталося.

На допитах Умар Фарук Абдулмуталлаб, за повідомленнями, заявив, що пов’язаний із «Аль-Каїдою», а вибуховий пристрій отримав від її представників у Ємені.

У суботу суддя оголосив йому звинувачення в намаганні підірвати пасажирський літак просто в лікарні у США, де той перебуває з опіками.

Тим часом президент Сполучених Штатів Барак Обама наказав переглянути переліки осіб, яким заборонено сідати в літаки, що прямують до США, після того, як з’ясувалося, що американських урядовців попереджали про екстремістські погляди Умара Фарука Абдулмуталлаба і він є в списку ймовірних причетних до тероризму, за якими потрібний нагляд, але його не внесли до переліку для недопуску до літаків до США.

За словами речника Білого дому, Обама також хоче знати, яким чином тому вдалося пронести вибуховий пристрій до літака.

Recommended

XS
SM
MD
LG