Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 07:18

Наливайченко: СБУ зафiксувала спроби пiдкупу членiв виборчих комiсiй


Служба безпеки України виявила низку спроб пiдкупу членiв дiльничних виборчих комiсiй у Луганськiй i Донецькiй областях для проведення роботи iз визнання недiйсними результатiв голосування на окремих дiльницях пiд час президентських виборiв. Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

Крiм того, за його словами, у Днiпропетровськiй, Одеськiй, Запорiзькiй, Донецькiй, Луганськiй i Харкiвськiй областях в реєстрi виборцiв виявили данi про можливi невiдповiдностi, якi можна використати на користь одного з кандидатiв. Ця електронна база мiстила iнформацiю на 10 тисяч виборцiв i її могли використати для фальсифiкацiй на виборах, заявив голова СБУ.

Також, як повідомив Наливайченко, СБУ зафіксувала передумови для порушення виборчого законодавства у формуваннях Збройних сил України. Зокрема, у виборчих списках військових частин Повітряного командування в Одесі неточності складають до 10% (зняття з реєстрації, зміна прізвищ, неточності у вигляді невідповідності декількох букв), що може бути використано для видачі зайвих бюлетенів. Про це СБУ поiнформувала Мiноборони, щоб вчасно усунути цi недолiки.

Крiм того, за словами Наливайченка, СБУ попередила мiсцевi органи влади Iвано-Франкiвської, Закарпатської, Чернiвецької та Львiвської областей про неприпустимiсть видання виборчих бюлетенiв осіб, що перебувають за кордоном, iншим особам.

Також СБУ фiксує недолiки в органiзацiї виборчого процесу. Зокрема в окружних i дiльничних комiсiях Тернопiльської, Днiпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Хмельницької областях недостатнiй або вiдсутнiй технiчний захист iнформацiї у примiщеннях комiсiй, вiдсутня охорона, не працює система сигналiзацiї, немає необхiдної оргтехнiки.

Iснує також проблема з видiленням примiщень пiд дiльничнi виборчi комiсiї в Днiпропетровськiй, Житомирськiй, Чернiвецькiй i Волинськiй областях через вiдсутнiсть договорiв оренди з власниками або вiдсутнiсть коштiв на саму оренду. У територiальних виборчих округах Iвано-Франкiвської, Донецької, Луганської, Хмельницької областей виявили факти неповного складу виборчих комiсiй, через що вони тимчасово припинили свою роботу.

У Миколаївськiй, Полтавськiй областях, за словами Наливайченка, робота виборчих комiсiй може бути паралiзована, оскiльки бiльшiсть голiв, членiв i секретарiв комiсiй можуть залишити свої посади через можливiсть втрати допомоги з безробiття.

Recommended

XS
SM
MD
LG