Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 16:16

ЄС очікує, що Янукович ветує закон про держзакупівлі


Європейський Союз висловлює сподівання, що Президент України Віктор Янукович застосує вето до закону про проведення державних закупівель, ухваленого Верховною Радою 11 лютого. Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.

Як йдеться у повідомленні, після ретельного вивчення відповідного закону експерти ЄС дійшли висновку, що він не повністю відповідає європейським стандартам. Ці зауваження були надіслані у спільному листі із Світовим банком до Адміністрації Президента України, наголосили в Представництві Євросоюзу.

Зокрема, в ЄС вважають, що увалена процедура оскарження не відповідає вимогам Євросоюзу щодо прозорості та неупередженості та створює можливості для корупції. Крім того, претензії ЄС стосуються «надмірної складності процедур закупівель та того факту, що дія закону не поширюється на значну кількість товарів, робіт та послуг». Це ставить під сумнів можливість створення прозорих і конкурентних умов у секторі державних закупівель, наголошують у Представництві.

Водночас вчора в інтерв’ю одному з телеканалів заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман заявила, що Віктор Янукович не має наміру підписувати закон про держзакупівлі. «Я відкрию вам державну таємницю і скажу, що Президент Янукович не підписав цей закон і чи вже повернув, чи вже найближчим часом поверне його до Верховної Ради», – сказала Герман.

Recommended

XS
SM
MD
LG