Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 00:42

Президента Казахстану мають проголосити «лідером нації»


Нижня палата парламенту Казахстану одноголосно схвалила законопроект, який має надати президентові країни Нурсултанові Назарбаєву статус «лідера нації».

Цей і ще низка законопроектів у зв’язку з запровадженням такого статусу, серед іншого, також мають розширити імунітет Назарбаєва від судового переслідування і поширити його й на членів його родини та на їхнє майно.

Назарбаєв став президентом Казахстану ще перед розпадом Радянського Союзу, в 1990-му, а до того два роки керував Казахською РСР як перший секретар ЦК Комуністичної партії Казахстану. Відтоді він незмінно очолює державу, кілька разів переобравшись і одного разу продовживши свої повноваження без виборів через референдум

Нинішній термін президентських повноважень Назарбаєва спливає 2012 року. Але 2007 року парламент вирішив, що Назарбаєв як перший президент не обмежений у кількості термінів і може обиратися на посаду стільки разів, скільки сам захоче. Критики звинувачують Назарбаєва в спробі стати довічним президентом.

Схвалені нижньою палатою парламенту законопроекти потребують іще затвердження у верхній палаті, але це вважають за формальність.
XS
SM
MD
LG