Доступність посилання

ТОП новини

Українці часто стають жертвами фінансових аферистів (огляд преси)


Київ – Від пенсійної реформи українці очікують, насамперед, підвищення пенсій, натомість уряд поки що може запропонувати тільки збільшення віку для тих, хто збирається на заслужений відпочинок. Згадані обставини, як переконує газета «Голос України», ніяк не пов'язані між собою. Збільшивши кількість тих, хто працює, Кабмін просто намагається систему пенсійного забезпечення перевести на «рейки самооплатності». І не більше. Водночас видання зауважує, що пенсійна піраміда, в якій на одного з сошкою семеро з ложкою, рано або пізно звалиться. Відтак тривале збереження розподільної системи за нинішнього демографічного розкладу без підвищення пенсійного віку не реальне.

Рівень безробіття в країні за підсумками 2010 року виріс майже на 3%. І хоча цього року вакансій у базах кадровиків вистачає, більшість із них передбачають чимало обов'язків за символічну плату. Розраховувати на надбавку до зарплати зможуть лише нечисленні фахівці, від яких безпосередньо залежить результативність бізнесу. Про це пише тижневик «Ділова столиця» у матеріалі «Перемогу над безробіттям відсунули ще на рік».

Причини подорожчання харчів досліджує «Газета по-українськи». Експерт видання наголошує, що внутрішні причини зростання цін – підвищення акцизів, наприклад, на пальне, яке підприємці закладають у витрати на транспортування продукції. Бізнес намагається убезпечитися від знецінення коштів і підвищує ціни раніше, ніж для цього є підстави. Ринки залишаються монополізовані, починаючи від збирання молока і закінчуючи мережами супермаркетів. Відтак власники компаній запроваджують свою цінову політику, а Антимонопольний комітет погано бореться з цим, наголошує експерт видання. Водночас, він вважає, що будь-які спроби обмежувати зростання цін адміністративними важелями призводять до того, що продукти або зникають із продажу, або з’являються на ринку в день появи міністра чи губернатора.

Газета «Україна молода» розповідає про шахрайство у кредитних спілках, внаслідок якого постраждали понад 65 тисяч українців. Правоохоронці переконують, що сприяє фінансовим зловживанням Закон «Про кредитні спілки», який визнає ці фінансові організації неприбутковими і звільняє їх від податків та дієвого контролю за готівковими операціями.

Утім, як інформує «Урядовий кур’єр», українці часто стають жертвами фінансових аферистів і в банках, котрі завдяки всіляким приманкам заробляють немалi дивiденди. Скажімо, зараз щонайменше вiсiм невеликих банкiв i три середнiх пропонують зависокi депозитнi ставки. Ці фінустанови, використовуючи метод пiрамiди, виплачують вiдсотки за старими депозитами за рахунок залучення грошей за новими. Докладніше про шахрайство у банках йдеться у статті «Ловись, рибко, велика й маленька».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG