Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс зазначив, що ситуацію не слід розцінювати як небезпеку для жителів Латвії, оскільки повітряний простір Латвії не був порушений.
Водночас міністр назвав цей демарш з боку Росії недвозначним політичним сигналом країнам-членам НАТО.
«Однозначно, що ці польоти слід оцінювати як показ сили. Такі польоти були припинені після завершення «холодної війни». Але вони розпочалися, зокрема був прецедент над Північним льодовитим океаном. І цього року Росія розпочала польоти над Балтійським морем, де цим бомбардувальникам із військової точки зору немає що робити, виключно лише нагадати, що поряд є військова сила», – зазначив Артіс Пабрікс
Міністр нагадав, що ще у серпні 2007 року тодішній російський президент Володимир Путін повідомив, що Росія збирається відновити постійні польоти стратегічних бомбардувальників з метою патрулювання території.
Обіцянка була виконана. Це вже другий такого плану політ російських літаків над Балтією. Перший відбувся у квітні цього року.
Росія зміцнює західні кордони
Командувач Збройних сил Естонії Антс Лаанеот зазначив, що в той час, як Захід зменшує збройні сили, Росія значно збільшує свою військову присутність у західному регіоні.
Експерти Національного коледжу оборони Фінляндії опублікували доповідь, в якій зазначається, що Росія за короткий термін збільшила свої збройні сили, дислоковані в Ленінградському військовому окрузі.
За словами експерта Стефана Форсса, після об’єднання Московського та Ленінградського військових округів центр ваги російських збройних сил зміститься на північний захід, ближче до Фінляндії.
Російські ж експерти пояснюють, що об’єднання військових округів відбувається в рамках реформи збройних сил Росії.
Для відома: стратегічний бомбардувальник – це військовий літак для нанесення бомбових чи ракетних ударів по об’єктах у тилу ворога з метою підірвати його військову та промислову спроможність. Може знищувати заводи, електростанції, дороги, мости, військові об’єкти і навіть цілі міста.