Доступність посилання

ТОП новини

Росія демонструє свою силу – російські бомбардувальники літають над Балтійським морем


Рига – Росія відновила польоти своїх стратегічних бомбардувальників над Балтійським морем. Балтійські політики називають це демонстрацією сили і висловлюють занепокоєння збільшенням військової присутності Росії на її західних кордонах. Наразі найновіший політ російських стратегічних бомбардувальників над Балтією відбувся на тлі заклику Росії нарощувати міжнародний тиск на владу Латвії та Естонії з метою припинення утисків прав російськомовного населення в цих країнах.

Російські бомбардувальники пролетіли над нейтральними водами Балтійського моря 18 жовтня цього року. Однак повітряний простір над країнами Балтії охороняється НАТО, тому одразу ж у повітря були підняті натовські винищувачі, які й супроводжували російські літаки.

Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс зазначив, що ситуацію не слід розцінювати як небезпеку для жителів Латвії, оскільки повітряний простір Латвії не був порушений.

Водночас міністр назвав цей демарш з боку Росії недвозначним політичним сигналом країнам-членам НАТО.

«Однозначно, що ці польоти слід оцінювати як показ сили. Такі польоти були припинені після завершення «холодної війни». Але вони розпочалися, зокрема був прецедент над Північним льодовитим океаном. І цього року Росія розпочала польоти над Балтійським морем, де цим бомбардувальникам із військової точки зору немає що робити, виключно лише нагадати, що поряд є військова сила», – зазначив Артіс Пабрікс

Міністр нагадав, що ще у серпні 2007 року тодішній російський президент Володимир Путін повідомив, що Росія збирається відновити постійні польоти стратегічних бомбардувальників з метою патрулювання території.

Обіцянка була виконана. Це вже другий такого плану політ російських літаків над Балтією. Перший відбувся у квітні цього року.

Росія зміцнює західні кордони

Командувач Збройних сил Естонії Антс Лаанеот зазначив, що в той час, як Захід зменшує збройні сили, Росія значно збільшує свою військову присутність у західному регіоні.

Експерти Національного коледжу оборони Фінляндії опублікували доповідь, в якій зазначається, що Росія за короткий термін збільшила свої збройні сили, дислоковані в Ленінградському військовому окрузі.

За словами експерта Стефана Форсса, після об’єднання Московського та Ленінградського військових округів центр ваги російських збройних сил зміститься на північний захід, ближче до Фінляндії.

Російські ж експерти пояснюють, що об’єднання військових округів відбувається в рамках реформи збройних сил Росії.

Для відома: стратегічний бомбардувальник – це військовий літак для нанесення бомбових чи ракетних ударів по об’єктах у тилу ворога з метою підірвати його військову та промислову спроможність. Може знищувати заводи, електростанції, дороги, мости, військові об’єкти і навіть цілі міста.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG