Доступність посилання

ТОП новини

Попову радять не позбавляти єврейську громаду власності, якщо хоче перемогти


У єврейської громади можуть відібрати земельну ділянку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У єврейської громади можуть відібрати земельну ділянку

Київ – Представники Єврейської релігійної громади Києва (ЄРГК) пікетували у четвер Господарський суд Києва, вимагаючи припинити незаконні, на їхню думку, дії столичної прокуратури та Київської міськдержадміністрації (КМДА), через які єврейська громада може бути позбавлена земельної ділянки для будівництва Київського єврейського громадського центру. Президент Всесвітнього форуму російськомовного єврейства Александер Левін порадив Київському міському голові Олександру Попову врахувати інтереси єврейської громади і не йти на порушення законодавства та конфлікт в угоду невідомих осіб. За його словами, міській владі необхідно пам’ятати, що дії, спрямовані на незаконне позбавлення власності ніколи не сприяли перемозі на виборах.

У свою чергу головний рабин України Моше Асман висловив переконання, що Київський єврейський громадський центр сприятиме покращенню культурних зв’язків України з іншими країнами, науковому та освітньому обміну, а в перспективі, суттєвому збільшенню інвестицій в Україну, і висловив сподівання на позитивне вирішення питання щодо Центру.

Як зазначається у поширеному ЄРГК зверненні, «за позовом поданим прокуратурою міста Києва щодо ніби-то стягнення заборгованості із забудовника, чітко простежується бажання невідомих осіб заволодіти земельною ділянкою, на якій буде здійснюватись будівництво Київського єврейського громадського центру».

У 2010 році Єврейській релігійній громаді Києва вдалося домовитись із забудовником (ТОВ «Інтернешенел бізнес парк (ІБП)»), що здійснює будівництво багатофункціонального комплексу будівель і споруд та укласти договір про співпрацю та допомогу в залученні інвестицій. За таких умов Єврейська релігійна громада Києва після завершення будівництва отримає приміщення для закладів Єврейського громадського центру.

Прояснив ситуацію щодо існуючого конфлікту і Філіп Ткаченко, адвокат ТОВ «Інтернешенел бізнес парк (ІБП)». Він, зокрема, зазначив, що останнім часом відбулося багато позитивних змін у законодавстві, що стосується будівництва. На його думку, судовий процес, який зараз триває, має на практиці продемонструвати чи ці зміни діють. Сьогодні, за його словами, відбулося лише перше судове засідання, й тому коментарі щодо цього давати зарано.

Що ж стосується представниці інтересів позивача у суді , то вона відмовилася від спілкування з пресою.

Наступне судове засідання має відбутися 19 квітня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG