Доступність посилання

ТОП новини

У Києві презентували міжнародний проект «Депортовані в СРСР»


У Києві сьогодні презентували міжнародний проект «Депортовані в СРСР», побудований на свідченнях представників європейських народів, депортованих у ГУЛАГ напередодні, під час та по закінченні Другої світової війни, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Дослідження та збір матеріалів здійснили науковці Центру досліджень Росії, Кавказу та Центральної Європи Вищої школи соціальних наук у Франції.

Звуковий формат проекту – «Звукові архіви ГУЛАГу» – здійснено з ініціативи Міжнародної редакції «Радіо Франції».

Сюжет книги «Депортовані в СРСР» побудований на розповідях депортованих європейців та членів їхніх родин.

Директор Центру, координатор проекту Ален Блум розповів журналістам, що поміж депортованих було чимало вихідців із Західної України, серед них більшість повернулась додому після смерті Сталіна, але дехто залишився у місцях свого заслання.

За словами дослідника, науковці опитували постраждалих, членів їхніх родин, розпитували про саму депортацію, про життя у вигнанні, про атмосферу, яка у ті часи панувала у суспільстві. «Із того, що найбільше вразило, – це збереження людиною власної гідності, національної гордості за тих жахливих умов, у які людина потрапила за доби тоталітаризму», – сказав він.

Київський історик Владислав Гриневич, який одним із перших в Україні ознайомився з проектом, у розмові з Радіо Свобода заявив: «Це – потрібна, нормальна наукова робота відносно ГУЛАГу. Особливо коли вона проводиться на Заході, де про це не так багато знають. Тобто проект справді потрібний!»

Детальніше про проект – у завтрашніх матеріалах Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG