Доступність посилання

ТОП новини

Україна передає Іракові другу партію бронетранспортерів


Друга партія з 62 БТР-4 для Іраку на території Харківського конструкторського бюро машинобудування, фото 4 квітня 2012 року
Друга партія з 62 БТР-4 для Іраку на території Харківського конструкторського бюро машинобудування, фото 4 квітня 2012 року
Іракська сторона прийняла в вівторок у Харкові другу партію бронетехніки українського виробництва в складі 62 бронетранспортерів машин БТР-4, виготовлених на державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро машинобудування», повідомили в компанії «Укрспецекспорт», про що інформує агентство «Інтерфакс-Україна».

Керівник іракської інспекційної комісії заявив, що Міністерство оборони Іраку повністю задоволене якістю виготовленої в Україні бронетехніки, наголошено в повідомленні.

Раніше преса повідомляла, що іракська сторона виявила в машинах другої партії серйозні недоліки.

Як повідомляє агентство, відвантаження цієї другої партії нової української бронетехніки до Іраку заплановано на цей місяць.

Першу партію з 26 БТР-4 Україна передала Іракові ще в березні минулого року, відвантажила в квітні, і в травні вони прибули до Іраку.

Ці поставки першої партії бронетранспортерів, які відбулися значно пізніше від узгоджених термінів, теж супроводжувалися звинуваченнями в неякісно виробленій техніці, так що Ірак, за повідомленнями, через зрив термінів виставляв Україні штрафні санкції, хоча потім відмовився від них.

Загалом контракт передбачає постачання протягом трьох – трьох з половиною років 420 БТР-4, шести транспортних літаків Ан-32, а також надання послуг ремонту авіаційної техніки.

Цей контракт на суму понад 550 мільйонів доларів США уклало з Іраком 2009 року дочірнє підприємство держкомпанії «Укрспецекспорт» – держпідприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес». Як передбачається, цей контракт має стати одним із серії угод, що готуються у сфері військово-технічної співпраці між Україною та Іраком.

У рамках контракту Іракові вже також поставили за минулий і нинішній рік чотири з замовлених літаків, решту планують передати теж цього місяця. Крім того, в Україні вже здійснюють ремонт вертольотів армії Іраку.
XS
SM
MD
LG