Доступність посилання

ТОП новини

У Греції відбуваються дострокові парламентські вибори


Підготовка до виборів, Афіни, 15 червня
У Греції сьогодні – дострокові парламентські вибори. Від їх підсумків може залежати майбутнє країни в єврозоні та подальший розвиток боргової кризи в Європі. Прихильники і супротивники угоди з Євросоюзом про фінансову допомогу мають, згідно з опитуваннями, приблизно рівні шанси на перемогу.

Ліворадикальний блок «Сіріза», якому раніше прогнозували ймовірну перемогу на цих виборах, обіцяє, якщо прийде до влади, негайно скасувати угоду про міжнародну фінансову допомогу Греції, в обмін на яку Афіни мусять здійснювати суворі заходи бюджетного заощадження.

Лідер правоцентристської партії «Нова демократія», яка виступає за угоду з ЄС, Антоніс Самарас попереджає, що в цьому випадку партнери по ЄС змусять Грецію покинути єврозону і повернутися до національної валюти – драхми, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Європейські лідери перед виборами неодноразово висловлювалися за те, щоб Греція залишалася в єврозоні.

Дострокові парламентські вибори в Греції відбуваються тому, що партії, які пройшли в парламент після виборів 6 травня, так і не змогли дійти згоди про умови утворення коаліційного уряду.
XS
SM
MD
LG