Доступність посилання

ТОП новини

Питання статусу російської можуть винести на референдум, допускає Єфремов


Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключає, що питання про російську мову як другу державну не лише розглянуть під час роботи Конституційної асамблеї, а й винесуть на всеукраїнський референдум.

«Якщо цей закон (про засади мовної політики – ред.) буде ухвалено і люди в нашій країні відчують, що проблем із самореалізацією в них не існує, я думаю, що будуть зовсім інші підходи й у подальшому вирішенні цього питання. Якщо цей законопроект не ухвалюватиметься, … це питання може виноситися в Конституційну асамблею для розгляду. Власне кажучи, я не виключаю варіанту, що дуже багато питань, які в суспільстві сьогодні сприймаються, а в депутатському складі не сприймаються, буде винесено на референдум», – заявив Єфремов у п’ятницю.

5 червня Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27. В опозиції вважають цей законопроект антиукраїнським і таким, що змінює статус української мови.
XS
SM
MD
LG