Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар Піднебесної – політичний портрет Сі Цзіньпіна


У Китаї відбувається зміна влади. На XVIII з’їзді Комуністичної партії країни, її новим генеральним секретарем обрано віце-президента країни Сі Цзіньпіна. На початку наступного року Сі перебере на себе і обов’язки президента Китаю, які буде виконувати десять років.

Ще донедавна ім‘я Сі Цзіньпін було мало відомим за кордонами Китаю. Лише протягом останнього року Сі почав з’являтись у міжнародних новинах і навіть відвідав Сполучені Штати.

А наприкінці шістдесятих Сі Цзіньпіна відправили жити з Пекіна у віддалене село, у рамках програми змужніння міської молоді.

«Його батька засудили під час культурної революції. У результаті постраждав і Сі, його заслали піднімати село», – розповідає професор Університету Макау Ван Цзяньцей.

У п’ятнадцятирічному віці Сі опинився у селі Лянцзяхе провінції Шаньсі.

Тепер його фотографії прикрашають будинок сільського секретаря компартії.

Місцевий мешканець Ші Юйдун пам’ятає Сі ще з того часу, і покладає на нього великі надії. «Мені здається, оскільки він піднявся по кар’єрних сходинках з самого низу, він розуміє проблему корупції. Тож сподіваюсь, він щось зробить у цьому напрямку», – каже Ші Юйдун.

Він буде президентом Китаю. А от, чи сподобається народу його політика, поки важко сказати
Сюн Чжіюня
Сі Цзіньпін відслужив в армії, а згодом став керувати провінцією Фуцзянь. Цей досвід зміцнив його кар’єру і зробив популярним у народі. На думку професора дипломатії з Пекінського Коледжу міжнародних відносин Сюн Чжіюня, любов народу до нового лідера, залежить від того, яку політику буде сповідувати Сі. «Неважливо, подобається він людям сьогодні чи ні. Він буде президентом Китаю. А от, чи сподобається народу його політика, поки важко сказати», – сказав він.

Враховуючи масштаби країни та сповільнення економічного розвитку Китаю, експерти переконані, що Сі Цзіньпіну доведеться проводити довгоочікувані реформи.

Сі – не запальний революціонер, він дуже обережний, за життя він отримав репутацію людини, яка шукає мир і порозуміння між різними фракціями. Однак, я думаю він розуміє необхідність проведення реформ
Роберт Лоренс Кун
«Можливо, вперше, не проводити реформи загрожує більшим ризиком, ніж проводити. Це абсолютно безпрецедентна ситуація, і я думаю, як лідери Китаю загалом, так і Сі Цзіньпін, зокрема, усвідомлюють це. Питання, як краще провести ці реформи? Сі – не запальний революціонер, він дуже обережний, за життя він отримав репутацію людини, яка шукає мир і порозуміння між різними фракціями. Однак, я думаю він розуміє необхідність проведення реформ», – каже радник китайського уряду Роберт Лоренс Кун.

Більшість експертів сходяться на думці, що без проведення справжніх реформ, Китай не зможе підтримувати теперішні темпи розвитку своєї економіку і ніколи не стане справжньою супер потугою у світі.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG