Доступність посилання

ТОП новини

Лідер «Хамасу» підтримав боротьбу за визнання в ООН Палестини як держави


Демонстрація прихильників «Хамасу», архівне фото
Демонстрація прихильників «Хамасу», архівне фото
У палестинському радикальному русі «Хамас», який контролює Смугу Гази, підтримали сьогодні головного суперника цього руху серед палестинців, Палестинську національну адміністрацію на Західному березі Йордану, в її намаганнях здобути в Генеральній асамблеї ООН визнання Палестини у статусі держави.

Як повідомив «Хамас», лідер цього руху у вигнанні Халед Машааль повідомив про цю підтримку президента Палестинської адміністрації Махмуда Аббаса в телефонній розмові.

Досі «Хамас», який не визнає права Ізраїлю на існування, виступав проти такої заявки на визнання, бо офіційне набуття Палестиною статусу держави, на думку цього руху, означало б непряме визнання Ізраїлю.

Генеральна асамблея ООН має вже в четвер голосувати з приводу заявки Палестинської національної адміністрації про визнання за Палестиною статусу «спостерігача, держави-не члена ООН», що означало б непряме визнання палестинської державності. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

Понад рік тому Махмуд Аббас також подавав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу; Рада безпеки ООН передала цю заявку на розгляд до свого комітету в справах членства, а Сполучені Штати Америки, які є одним із постійних членів, заявили, що вдадуться до свого права вето, якщо Рада безпеки голосуватиме на підтримку палестинської заявки.

Сполучені Штати, так само, як і Ізраїль і ще багато країн, виступають проти визнання в ООН палестинської державності вже зараз і наголошують, що створення палестинської держави можна досягти тільки через прямі ізраїльсько-палестинські переговори.

Ізраїль також уже попереджав, що в разі визнання в Організації Об’єднаних Націй палестинської державності настануть «серйозні наслідки».

Водночас у Генеральній асамблеї ООН більш як половина держав-членів підтримує заявку палестинців на новий статус у Генасамблеї, чого достатньо для її схвалення.

Палестинці вже односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу – понад дві третини членів ООН. Але сама Організація Об’єднаних Націй такого кроку досі не визнала, хоча рішення ООН передбачають створення палестинської держави поруч із Ізраїлем.
XS
SM
MD
LG