Доступність посилання

ТОП новини

Хто прагне федералізації України? (Огляд преси)


Зростання україноцентризму, що спостерігається в останні роки, відбувається не завдяки, а всупереч діям української влади, яка, як стверджує тижневик «Коментарі», з початку 2010-го систематично тисне на основоположні українські цінності. Зате Кремль, на думку журналістів, цілком задоволений поточною популяризацією своїх установок навіть через маргінальний майданчик Медведчука й інших, не менш знаних широкому українському загалові, апологетів євразійства і «Руского міра». Про те, чи може Банкова наважитись на федералізацію країни і чим це загрожує, йдеться в матеріалі «Що означає для України перехід до федералізму».

Діяльність парламенту після виборів у галузі енергетики динамічно розвивається за сценарієм, який прогнозував тижневик «Власть денег». Ще не встиг змінитися за підсумками народного волевиявлення склад Верховної Ради, як депутати взялися за фундаментальний акт, що чекав своєї години півроку. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект «Про засади функціонування ринку електроенергії України». Документ, на думку експертів видання, найбільш вигідний впливовому приватному власнику української енергетики Рінату Ахметову. Про те, хто ще отримає зиск від законодавчих змін, розповідається в матеріалі «Закон на службі. Чемпіонат олігархів».

Банкова не тільки розкладає пазли в парламенті та уряді, а й гарячково прораховує варіанти кадрових ротації в регіонах. Як стверджує тижневик «Дзеркало тижня», у Януковича предосить приводів для звільнення багатьох нинішніх керівників регіонів. На президентському столі лежать і карта результатів виборів Партії регіонів, і звіт про підсумки соціально-економічної діяльності областей. Однак, лава запасних Партії регіонів виявилася занадто короткою, зазначає видання. З одного боку, Януковичу потрібні максимально лояльні кадри. З іншого, економічна криза змушує владу прагматично підходити до кадрової політики в системі виконавчої влади. Про те, які глави регіонів опинилися під ударом йдеться в статті «Губернатори. Ставки на виліт».

«Український тиждень» переконує, що за 21 рік Україна так і не змогла сформувати власну повноцінну еліту, яка була б свідома завдань національного державотворення, демократичного розвитку, реформ та наближення країни до європейських стандартів. Про причини видання розмірковує в статті «Чому Україна досі хворіє на «синдром комсомольця»?».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG