Доступність посилання

ТОП новини

У своє 20-річчя SMS-повідомлення в Україні втрачають позиції


Київ – Сьогодні, 3 грудня, виповнюється 20 років, відколи було відправлене перше текстове повідомлення на мобільний телефон. Нині більшість населення Землі користуються мобільним зв’язком і щороку люди надсилають трильйони текстових повідомлень. Проте останнім часом такий зв’язок втрачає популярність, зокрема, через збільшення кількості користувачів соціальними мережами.

Рівно 20 років тому, 3 грудня 1992 року, 22-річний британський інженер Ніл Пепворт відіслав перше SMS зі свого комп’ютера на телефон друга, привітавши його з Різдвом.

Нині ж у світі щороку надсилають трильйони текстових повідомлень. Проте у кожній країні їх використовують по-різному. Зокрема, кожен британець, у середньому, відсилає близько 200 SMS на місяць, а кожен українець, за даними одного з найбільших українських операторів мобільного зв’язку, трохи більше ніж 30 повідомлень.

І це не лише юні українці. 72-річна киянка Ельвіра Миколаївна активно користується мобільним телефоном останні 6 років. Таким чином вона зв’язується із постійно зайнятими на роботі дітьми. Нині вона навіть не знає достеменно, скільки коштує SMS-повідомлення, іноді навіть надсилає смс не за адресою, двічі за них платить, але говорить, що вже не може без цього обійтися.

«Мені треба було телефоном користуватися, то я й навчилася. SMS я вже стала посилати трішки пізніше. Подружки, знайомі, один одному передаємо все. Сама сиділа, думала, щось там стукала, а ще знайома мені показала, що я не знала», – згадує пенсіонерка.

«SMS – надприбуткова послуга для операторів»

Десятиліття тому українці платили гроші за з’єднання з абонентом, за вхідний дзвінок, і до того ж, була посекундна тарифікація розмови. Це і є однією з причин того, що раніше абоненти більше надсилали SMS, проте зараз говорити іноді дешевше, ніж переписуватися повідомленнями, говорить фахівець із мобільного зв’язку Гліб Вишлінський.

«На сьогоднішній день SMS є надприбутковою послугою для операторів, оскільки основний маркетинг і цінова конкуренція зосереджена саме на голосі, тобто на платі за хвилину. Відповідно, для людини дуже часто дешевше зателефонувати, ніж відправити SMS, і це зменшує користування цією послугою для абонентів напряму», – каже експерт.

Мобільний інтернет дешевший за SMS

Ще одна причина зниження кількості відправлених текстових повідомлень – це розвиток мобільного інтернету.

Мобільний інтернет дозволяє використання різноманітних систем швидких повідомлень, схожа функціональність до SMS, але це набагато дешевше. «Тобто, це різноманітті системи швидких повідомлень, такі як Скайп, Гугл-ток, також інтегровані системи в соціальних мережах, у Фейсбуці, ВКонтакте тощо», – зауважує Гліб Вишлінський.

В Україні мобільним зв’язком користується понад 90% дорослого населення. Досліджень про те, скільки українців використовують послугу SMS, в Україні не проводили.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG