Доступність посилання

ТОП новини

Росіяни їстимуть менше українського м’яса


Москва – Росія обмежила ввезення м’яса з України. Цього разу йдеться про м’ясну продукцію українського підприємства «Фенікс». Експерти Россільгоспнагляду виявили у мороженій свинині підвищений вміст рактопаміну, речовини, яка використовується в тваринництві деяких країн для збільшення м’язової маси тварин. Представники Россільгоспнагляду припускають, що «Фенікс» ввозить в Росію м’ясо із США.

З 54 проб продукції українського підприємства «Фенікс» підвищений вміст рактопаміну фахівці Россільгоспнагляду виявили у 47. За словами помічника керівника Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Олексія Алексєєнка, цей випадок не є незвичайним. Подібна проблема, за його словами, трапляється мало не щодня.

«Зараз проводиться розслідування, як це могло трапитися, спільно з українською компетентною службою, – говорить Алексєєнко. – Я думаю, що про підсумки говорити поки рано, але я думаю, що ми знайдемо відповідь на це питання. Продукція приходить щодня з найрізніших країн світу. І наші виявлення тих чи інших партій небезпечної продукції – це повсякденна рутина».

Рактопамін – це речовина, яка використовується у тваринництві 26 країн світу як домішок до корму для збільшення м’язової маси у свиней і великої рогатої худоби. Згідно із російським законодавством, вміст рактопаміну у м’ясі заборонений. Таке обмеження є не лише у Росії, говорить Олексій Алексєєнко.

«Ця речовина заборонена в 160 країнах світу, тому що становить небезпеку для споживача», – наголошує Алексєєнко.

Заборона буде тривалою?

Фахівці Россільгоспнагляду припускають, що м’ясо, яке до Росії імпортувала українська компанія, ввозилося зі США.

На думку ж голови правління міжнародної конфедерації товариств споживачів Дмитра Яніна, обмеження Россільгоспнагляду буде тривалим.

«Тут складно говорити про те, які були причини, але те, що низка країн обмежує поставки м’яса, що містить рактопамін, дає Россільгоспнаглядові підстави вводити такі заборони, – наголошує Янін. – Швидше за все, ця заборона буде тривалою, а враховуючи, що стимулів робити якісь поступки американцям зараз практично немає у Росії, тому відповідно й українські поставки будуть проходити за таким же сценарієм, що і поставки з США».

За даними Національної м’ясної асоціації, минулого року у Росію щомісяця постачалося до 2 тисяч тонн м’яса українських підприємств – це 2,7% від усього імпорту.

Між тим, останнім часом Росія вводила заборону на ввезення українських сирів, грузинського вина, молочної продукції з Білорусі. Всі ці заборони, на думку декого з експертів, мали політичне підґрунтя. Тобто продукти використовувалися як своєрідний економічний важіль тиску.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG