Перехожі на вулиці, почувши запитання про підсумки трьох років правління Януковича, часто просто йшли геть. Однак ті, хто все ж відповідав, не були у захваті від президентства земляка.
– Я не відчула змін ніяких. Як працювала, так і працюю. Якщо чесно, я навіть голосувати не ходила, я сильно в політику не занурююся. Розмовляє людина по телебаченню красиво – і все.
– Роботи немає. Все стоїть у Донецьку. Ні для молоді, ні для пенсіонерів. Це найголовніше. Все інше нісенітниця.
– Живемо, як живемо. Як було, так і є. А що змінилося при Ющенку? Основна задача, коли балотуєшся у Президенти, – багато наобіцяти, а потім пояснити, чому так не трапилося.
І в Партії регіонів перед парламентськими виборами визнали, що з приходом до влади Віктор Янукович втратив «кілька відсотків» підтримки населення у регіоні. Проте там вважають це закономірністю, адже, мовляв, владній команді завжди важче, ніж опозиційній.
Інтереси родини
Тетяна Строй, представниця донецького прес-клубу, вважає, що Віктор Янукович втратив частину своїх прибічників через прагнення збагатити власну родину.
Те, що відбувається з переділом економічним, що пов’язано безпосередньо з синами, особливо зі старшим, все це неправильноТетяна Строй
«Процес демократизації все повільніший. Якщо судити по інформації ЗМІ, те, що відбувається з переділом економічним, бізнес-середовища, те, що пов’язано безпосередньо з синами, особливо зі старшим, все це неправильно. Йде якесь дуже швидке укрупнення бізнесу родини Януковича та наближених. І згадується відразу історія з корпорацією МАКО, з будівництвом готелю, з протестами мешканців Донецька з приводу не узгоджених цих будівель. Ті, хто вірив, очікував наведення ладу, хто називав його та його колег «господарями» в хорошому сенсі, вірив у якийсь менеджмент, на жаль, я думаю, що все більше людей переконуються в тому, що цього не відбувається», – зазначає Тетяна Строй.
Цілі правильні, але методи традиційні – економіст
Донецький економіст Олександр Кендюхов у коментарі Радіо Свобода заявив, що Президент поставив свого часу правильні цілі, серед яких і потрапляння України у двадцятку провідних країн світу, але не зміг обрати правильні методи, щоб їх реалізувати.
«Результат через три роки теж традиційні. І це в тих умовах, коли на сьогодні Україна могла б дійсно перетворитися на країну, що притягує інвестиції зі всього світу, якби створила достатні умови. А їх створити достатньо легко, рецепти є. Сьогодні, коли світовий капітал метушиться у пошуку найбільш привабливих місць, ми б могли реалізувати цю історичну можливість, але з якихось причин, знову ж таки, пов’язаних з інертністю економічного мислення, ми цього не зробили. Тож є протиріччя між поставленими цілями та обраними механізмами їхнього досягнення», – вважає економіст.
У цілому, як вважають експерти, базовий для Президента регіон продовжує підтримувати Януковича, однак очікує від нього, перш за все, покращення фінансового становища населення.