Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії хочуть змінити закон про марихуану


У Грузії розгорілася дискусія про те, як краще регулювати вживання конопель. Нова грузинська влада розглядає можливість декриміналізувати вживання марихуани. Як очікують, законопроект від уряду надійде до парламенту наприкінці травні. Таким чином хочуть змінити суворі закони, які запровадив 2006 року президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який останнім часом втрачає свій вплив.

Рік тюрми – таке покарання може загрожувати в Грузії кожному, в кого знайдуть більше, ніж два грами марихуани. Винуватців також можуть засудити до трьох місяців громадських робіт.

Міністр праці, охорони здоров’я і соціального захисту Грузії Давіт Сергієнко переконаний, що за «механічною забороною» часто приходить «ефект рикошету». Народний депутат Коба Давіташвілі з правлячої коаліції «Грузинська мрія» пропонує, зокрема, замінити ув’язнення за вживання марихуани на штрафи.

Декриміналізація в Грузії ймовірно неминуча, раніше, чи пізніше, бо такі нині світові тенденції, вважає тбіліський нарколог Давіт Отіашвілі. Але він переконаний, що будь-які зміни до законів мають поєднуватися з програмами реабілітації наркозалежних.

«Протягом багатьох років політика в Грузії була прямолінійною – переслідування людей, які були залучені у нелегальну наркоторгівлю – покупців і дилерів, але також користувачів. У результаті наркозалежні зникли з вулиць. Частина нашого суспільства через це заспокоїлася і їй до вподоби нинішнє становище. З іншого боку, причини проблеми не зникли. Тисячі людей посадили. Їх ізолювали, а ті, кого не зловили, пішли у підпілля», – говорить грузинський лікар.

Зміни до законодавства не повинні посилати помилкового сигналу суспільству, погоджується Іраклій Ґемкрелідзе, директор тбіліського центру Психічного здоров’я і попередження вживання наркотиків.

«Це вірно, що вживання марихуани не повинно бути кримінальним злочином. Але ми не повинні цього заохочувати і думати, що це цілком безпечно», – зазначає експерт.

Але чимало жителів Грузії проти того, щоб пом’якшувати закони за вживання наркотиків. В ефір грузинської редакції Радіо Свобода зателефонувала жінка зі західного грузинського регіону Імереті, яка розповіла про такі побоювання стосовно конопель: «Ви можете собі уявити, що в гірських селах Імереті вирощують багато цієї рослини. Протягом останніх років в нашому селі боялися суворих законів і не могли курити. Якщо їм дозволять, в Імереті куритиме кожен чоловік».

Грузинський уряд зі свого боку обіцяє, що обговорення цього питання не означатиме вільного продажу «трави» у майбутньому.

Матеріал підготували: Мар’яна Драч, Окропір Рухадзе
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG