Впливова The Wall Street Journal вважає, що у вівторок «політична криза в Україні досягнула мертвої точки на тлі того, що опозиції не вдалося винести вотум недовіри урядові Азарова у парламенті». Газета також зауважує, що, «згідно зі словами дипломатів у Києві, на відміну від 2004 року, Європі і США нелегко підтримувати протестувальників без спірних наслідків виборів, котрі могли б виправдати втручання, та й з урахуванням насильницького характеру деяких дій демонстрантів цього разу». Окрім того, як ідеться тут, «ні Брюсселю, ні Вашингтону не вистачає рішучості та важелів впливу для справжнього протистояння з Володимиром Путіним, для якого Україна набагато важливіша, аніж для США і Європи». На думку впливового у США експерта, президента Інституту перехідних демократій Брюса Джексона, адміністрація Обами «залежить від Росії у досягненні своїх зовнішньополітичних цілей у Сирії та Ірані, і вони стануть першими жертвами, якщо Вашингтон поведе себе рішучіше стосовно подій у Україні». Окрім того, у вівторок, як інформує видання, «Нафтогаз України» заявив про чергову попередню домовленість з російським «Газпромом». Газета також звертає увагу на те, що «українська опозиція являє собою невпорядковану суміш антиросійськи налаштованих націоналістів, політичних активістів та незалежних виборців, котрі виступають за тісніші зв’язки з Європою». Видання цитує одного з неназваних очільників опозиції, котрий каже про відсутність чіткої ієрархії в її лавах та про труднощі з консолідацією зусиль. Тут також цитується неназваний речник із близького оточення влади в Києві, котрий каже, що Янукович розраховує на спад хвилі протестів.
Чеська IDNES резюмує устами київського кореспондента Любоша Палати, який зауважує: «Здається, що перша фаза «революції» в Києві закінчилася». З невдачею відставки уряду Азарова в парламенті опозиція мусить переглянути свої подальші плани.
Польська Gazeta Wyborcza цитує польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, котрий перед від’їздом до Києва на саміт ОБСЄ (5-6 грудня), сказав, що «оптимальний сценарій для України на сьогодні – це порозуміння головних політичних сил і спрямування зусиль на болючі реформи, котрі приведуть країну до Європи». Сікорський також запевнив Україну у міжнародній допомозі на цьому шляху і сказав, що ліквідація віз для українців у Європу – це суто технічне питання і його можна вирішити, так само, як і з Молдовою, котра отримає безвізовий режим з ЄС вже навесні 2014 року.